בזמן ביקור הרצוג – משרד ההגנה האמירותי: יירטנו טיל ששוגר לעברנו

בזמן ביקור הרצוג: האמירויות הפילו טיל מתימן

דובר החות'ים בתימן: ביצענו תקיפה נרחבת בעומק האמירויות • לשכת הנשיא: לא נשקפת להרצוג סכנה • ארה"ב גינתה: כשהרצוג בונה גשרים, החות'ים מאיימים על אזרחים • יורש העצר האמירותי לנשיא הרצוג: צריך לחזק את הקשרים בין שתי המדינות • נשיא המדינה: "שולחים מסר לאזור כולו שיש דרך אחרת לשלום וחיים משותפים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מורד חות'י בתימן, ספט' 2019
צילום: צילום: אי-פי

בזמן ביקורו של הנשיא הרצוג באמירויות: משרד ההגנה של איחוד האמירויות הודיע אמש (ראשון) שיירט טיל בליסטי שנורה לעבר המדינה. אין נפגעים או נזק באירוע. זמן קצר לפני הדיווח, ערוץ "אל-מיאדין" הלבנוני דיווח שנעצרה תנועת כלי הטיס בנמל התעופה של אבו דאבי. דובר המורדים החות'ים בתימן, יחיא סריע, אמר כי בשעות הקרובות הם יחשפו פרטים על פעולה נרחבת בעומק האמירויות. מלשכת הנשיא נמסר כי "הרצוג עודכן בפרטי האירוע, ולא נשקפת לו סכנה. הביקור צפוי להמשיך כמתוכנן".

תיעוד השמדת המשגר ממנו נורה הטיל בצפון-מערב תימן

דובר משרד החוץ האמריקני נד פרייס גינה את המתקפה ואמר כי בזמן שהנשיא הרצוג בונה גשרים ליציבות האזור, החו'תים ממשיכים לבצע מתקפות ולאיים על אזרחים.

הנשיא יצחק הרצוג נפגש אתמול עם יורש העצר האמירתי מוחמד בן זאיד. במסגרת הפגישה בין השניים, שנמשכה מעל לשעתיים, אמר נשיא המדינה: "אנחנו שולחים מסר לאזור כולו שיש דרך אחרת לשלום ולחיים משותפים, ושבניו ובנותיו של אברהם יכולים לשכון ולחיות יחד בשלום ובדו-קיום לטובת האנושות".

 בן זאיד והרצוג (צילום: עמוס בן גרשום)

מצדו, אמר בן זאיד כי הוא מודה להרצוג ולישראל על העמדה שנקטה כלפי התקפות הטרור האחרונות מכיוון תימן. "עמדה זו מדגימה את השקפתנו המשותפת לגבי האיומים על יציבות האזור ועל השלום", אמר. בן זאיד הוסיף: "הסכמי אברהם היוו שינוי היסטורי משמעותי שמגלם את הגישה לשלום שאיחוד האמירויות מאמינה בה. הם סללו את הדרך לחיזוק השותפות שלנו, במיוחד בתחומי הטכנולוגיה, החדשנות, הבריאות, האנרגיה ועוד".

הרצוג ורעייתו מיכל המריאו לביקור באיחוד האמירויות. השניים נחתו והתקבלו באבו דאבי על ידי שר החוץ עבדאללה בן זאיד.  הרצוג מבקר במדינה לראשונה כנשיא. הביקור יתקיים תחת אבטחה כבדה בצל האיומים של המורדים החות'ים להמשיך ולפגוע ביעדים באיחוד האמירויות.

לפני הנסיעה שוחח הרצוג עם ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד כדי לתאם מסרים בביקור, והוא מתכוון לשוחח עם בכירי האמירויות על הרחבת מעגל השלום האיזורי וחיזוק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות.

טרם המראתו אמר הנשיא: "אני ומיכל מביאים איתנו בשורת שלום מישראל לאמירויות ולכל עמי האזור. הביקור הזה משמעותו מעל ומעבר לכל הדברים המעשיים שנידונו בביקור. משמעותו בראש ובראשונה תקווה לשלום, שלום מביא איתו קדמה, התפתחות ושגשוג לכל העמים באזורינו.

"אני אפגש פנים אל פנים עם מנהיגי איחוד האמירויות ואני אבקש להודות במיוחד לשליט, יורש העצר מוחמד בן זאיד על קבלת הפנים ועל ההזמנה האישית וכמובן אני מברך אותו ואת כל מנהיגי האמירויות על אומץ הלב והנחישות לקדם את השלום בין ישראל והאמירויות במהירות ועם פנים לעתיד טוב יותר לשתי המדינות ומזרח התיכון כולו". 

הפופולריים