אריה דרעי הודה והורשע בעבירות מס

אריה דרעי הודה והורשע בעבירות מס

שלשום הגיש יו"ר ש"ס את התפטרותו מהכנסת כחלק מהסדר הטיעון שחתם בפרשת דיווחי המס. הוא צפוי למאסר על תנאי ולקנס של 180 אלף שקלים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דרעי בבית המשפט
צילום:

יו"ר ש"ס אריה דרעי הורשע היום (שלישי) בעבירות מס בבית משפט השלום בירושלים, לאחר שהודה במיוחס לו בכתב האישום. בהמשך, יגזור בית המשפט את דינו. היום תיכנס התפטרותו של דרעי מהכנסת לתוקף. 

במסגרת הסדר הטיעון, מבקשת הפרקליטות מאסר על תנאי ל-12 חודשים, למשך שלוש שנים וקנס על סך 180 אלף שקלים. ההסדר כולל חמש עבירות לפי פקודת מס הכנסה ועבירה לפי חוק מיסוי מקרקעין. כתב האישום נגד דרעי הוגש לפי כחודש ובמסגרתו הוסכם כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לא ידרוש להטיל קלון על דרעי.

נציג הפרקליטות במשפט הסביר כי להבדיל מעבירות מס אחרות שמתאפיינות בשיטתיות - במקרה של האישום הראשון של דרעי, בו העבירה המיוחסת לו היא סיוע לאחיו, מדובר באירוע חד פעמי וחלקו בעבירה היה משני. באישום השני לעומת זאת, דרעי היה המבצע העיקרי של העברות, אך "יש לשקול שהסיבה לא הייתה בצע כסף". בתוך כך נטען כי אמנם דרעי היה נבחר ציבור בזמן ביצוע המעשים והוא מחזיק בעבר פלילי, אך הוא נטל אחריות שמשתקפת מפרישתו מהחיים הפוליטיים, והגיע להסדר בשלב מוקדם של ההליך.

כתב האישום עוסק בשתי פרשות. באחת מהן, לפני שמונה שנים, מכר אריה דרעי נכס בירושלים לאחיו. הדיווח לרשויות המס לא שיקף את העסקה ולכן האח, שלמה דרעי, שילם מס רכישה מופחת שלא כדין. בפרשה האחרת, גרין אושן, הורה דרעי לקרן פיננסית להשקעות להעביר לאחיו עמלות שהיה זכאי להן. הוא נמנע מלדווח לפקיד השומה על הכנסה של כחצי מיליון שקל במשך שנתיים.

הפופולריים