המשנה לפרקליט המדינה: "גם בכתב אישום מקוצץ – חייב להיות קלון"

"גם בכתב אישום מקוצץ – חייב להיות קלון"

שלמה למברגר נאם בכנס לשכת עורכי הדין והתייחס לאפשרות של הסדר עם נתניהו • עו"ד נורית ליטמן לכאן רשת ב: "אני יכולה להבין למה פרקליטי רה"מ לשעבר מרגישים שזה הזמן ללחוץ" • פרקליטו לשעבר של נתניהו: הצעת ההסדר לא נראית מפתה; ספק אם תהיה הזדמות כזו אחר כך
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בימ"ש עדות חפץ 16.11.21
צילום: צילום: אמיל סלמן

המשנה לפרקליט המדינה, שלמה למברגר, התייחס בכנס לשכת עורכי הדין באילת לאפשרות של עסקת טיעון עם נתניהו ואמר כי חייב להיות קלון גם בכתב אישום מקוצץ. לדבריו, "לא יעלה על הדעת שכתב אישום כזה, אחרי כל הקיצוצים, יישאר בלי קלון. כל מי שאי פעם עסק בפסיקה שמתעסקת בקלון מבין שבמעשים כאלה, לא יעלה על הדעת שהסעיף לא יהיה בכתב האישום". 

"אני לא אמרתי עכשיו שמגיע לו קלון. אמרתי שאם הוא מורשע או בכל הכתב אישום או בכתב אישום מקוצץ או אחר. ייתכן שהוא צדיק תמים, אבל אם יורשע חייב להיות קלון", הוסיף למברגר. 

מבחינת כתב האישום הקיים וגם מבחינת כל כתב אישום שיש, אולי, שמדברים על התכנות להגיע אליו (להוריד פה את ההפרעה בשידור) .. לא יעלה על הדעת שכתב אישום כזה, כפי שישאר ממנו, אחרי כל הקיצוצים, ישאר כתב אישום בלי קלון! כל מי שמבין בקלון, כל מי שאי פעם עסק בפסיקה שמתעסקת בקלון מבין שמעשים כאלה זה לא יעלה על הדעת שלא יהיה קלון. שוב, אני לא אמרתי עכשיו שמגיע לו קלון. אמרתי שאם הוא מורשע או בכל ה כתב אישום או בכתב אישום יקוצץ או אחר... יתכן שהוא צדיק תמים... אבל אם יורשע חייב להיות קלון

המשנה לפרקליט המדינה לשעבר, עורכת הבין נורית ליטמן, אמרה היום (חמישי) לכאן רשת ב שהיא מעריכה שלא יהיה הסדר טיעון עם נתניהו. בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת היא הסבירה: "אני יכולה להבין למה פרקליטי נתניהו מרגישים שזה הזמן ללחוץ - ייתכן שיש הערכה כי העדויות הבאות יכולות לסבך את נתניהו, ומחירי התביעה יכולים לגדול". 

האזינו לריאיון המלא עם עו"ד נורית ליטמן בכאן רשת ב

עורך הדין נבות תל צור, סנגורו בעבר של ראש הממשלה לשעבר ושל אריה דרעי היום, אמר הבוקר בריאיון לכאן רשת ב: "הסדר טיעון עם נתניהו זה הימור, כל צד עושה הערכת סיכון ואצלו זה יותר מורכב, לכל פעולה יש השלכות - פה זה גם להטביע קלון על עצמו". הוא הוסיף כי "בהסדר אדם מרשיע את עצמו, ולכן ברק ומנדלבליט צודקים בכך שהם רואים בזה ערך".

האזינו לריאיון עם עו"ד נבות תל צור בתוכנית כאן רשת ב

לדבריו, "אם לפי הערכת הסנגורים ההרשעה שצפויה היא בשתי עבירות הפרת אמונים, כמו בהסדר המוצע, אז ההצעה לא מפתה, יהיה משפט שנתיים-שלוש, עם ערעור חמש, נתניהו יהיה קרוב לגיל 80. ההצעה של ההסדר זאת לא הצעה טובה. אבל בסוף רק נתניהו יחליט".

עוד הוסיף פרקליטו לשעבר של נתניהו כי "לא חותמים על הסדר טיעון עם אקדח על הרקה, וכמעט אי אפשר להרים הסדר כזה בשבועיים", אבל "נוצר פה חלון הזדמנויות של שבועיים, שאם לא יהיה עכשיו - ספק אם יהיה אחר כך". בנוסף, אמר, "המשפט מתקדם בינתיים, הזמן שחולף יכביד בעתיד. זה רק מגדיל את הדילמה".

באשר להסדר הטיעון שנחתם עם דרעי אמר עו"ד תל צור: "הוא יתפטר מהכנסת עד הדיון בבית המשפט ביום שלישי. הוא חיכה לראות מה יהיה עם בג"ץ, ואני מברך על דחיית העתירות".

אמש נתניהו נועד במשך שעות עם צוות פרקליטיו במשרדם בתל אביב. לפגישה הצטרפו גם יועצי התקשורת של נתניהו. על אף האור הירוק שנתניהו נתן שלשום להסדר, לפי גורמים במשרד המשפטים, עד כה אין התקדמות במגעים.

בינתיים, בליכוד נערכים ליום שאחרי נתניהו. חבר הכנסת ישראל כ"ץ הודיע לפעילים שבכוונתו להתמודד על תפקיד היו"ר הזמני. במפגש איתם הוא נשמע אומר: "נתניהו בדרך החוצה וזה יקרה מהר יותר ממה שאתם חושבים".

הפופולריים