שעות של הכרעה: נתניהו והיועצים אצל פרקליטו

שעות של הכרעה: נתניהו והיועצים אצל פרקליטו

אין עסקה או מתווה מוסכם חדש • ההערכה: הצדדים קרובים יותר למשחק האשמות מאשר להכרעה על הסדר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ויועציו
צילום: -

אחרי שעות ארוכות - נמשכת ההתייעצות של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו עם עורכי דינו. לאורך היום נערכו התייעצויות גם עם קרובי משפחתו ועם מקורביו ויועציו. במסגרת הישיבות נבחנים כל הפרטים וכל האפשרויות. בתיעוד שפרסמנו הערב נראה ראש הממשלה לשעבר יחד עם יועציו טופז לוק ויונתן אוריך בהתייעצויות אצל פרקליטו בועז בן צור. 

עם זאת, גם היום לא הייתה כל התקדמות, ולמעשה אין כל משא ומתן של ממש. אין עסקה או מתווה מוסכם חדש. ההערכה בשני הצדדים כי קרובים יותר למשחק האשמות מאשר להכרעה על הסדר, ובכל מקרה יש הסכמה כי היממות הקרובות מכריעות לדעת אם יש סיכוי להסדר או לא. כשכל יממה שחולפת מקטינה את הסיכוי שיהיה כזה.

הערב פרסם מיכאל שמש כי בשיחות סגורות עם פעילי ליכוד אומר ח"כ ישראל כ"ץ - "נתניהו בדרך החוצה, זה יקרה יותר מהר ממה שאתם חושבים". 

"התשתית מוכנה"

על אף האור הירוק שנתן ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, אתמול (שלישי) לא נרשמה התקדמות לעבר הסדר טיעון במשפטו - אבל מקורבים לו טוענים: התשתית להסדר הטיעון מוכנה ויהיה אפשר לחתום עליו גם אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה הנוכחי אביחי מנדלבליט יסיים את תפקידו. במקביל, במשרד המשפטים נמשכת המגמה של הקשחת העמדות.

כפי שפורסם השבוע בכאן חדשות, ראש האופוזיציה נתניהו נתן אישור להתקדם במגעים להסדר טיעון. המשמעות היא שהשיח בין הצדדים נמשך והם מתחילים לדון בפרטי ההסדר וכתב האישום המתוקן. במקביל, מנדלבליט מתייעץ עם צוות התביעה והפרקליטים הרלוונטיים לגבי פרטי ההסדר, כפי שהודיע מראש שיעשה.

כעת הצדדים צפויים לדון בסעיפים ובפרטים של כתב האישום המתוקן - כולל אילו סעיפי אישום יוצאו ואיך ינוסחו הסעיפים שנשארים. כפי שפורסם בכאן חדשות, בצמרת משרד המשפטים יש נכונות להסדר כל עוד יישמרו המהות והעקרונות של האישומים המקוריים בתיקי 1000 ו-4000.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם שמקורות בסביבת נתניהו אומרים שהוא מעוניין בהסדר ומוכן לדון גם בקלון, וכי הוא עסוק בסגירת הפרטים. גם בקרב משפחת נתניהו, שם הביעו התנגדות להסדר, משלימים עם העסקה. פרקליטיו של נתניהו הגיבו לפרסום וטענו: "נתניהו לא הודיע שהוא מוכן לקלון". 

בקואליציה נערכים בימים האחרונים לאפשרות שראש האופוזיציה נתניהו אכן יחתום על הסכם טיעון. במפלגת ימינה שוחחו על האפשרויות שיהיו להם אם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו יחתום על עסקת הטיעון ויפרוש מהחיים הפוליטיים. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פורסם השבוע כי ההצעה שעלתה היא צירוף כמה חברי ליכוד לקואליציה, בהסתמך על החוק שהעבירו במושב הקודם ומאפשר לארבעה חברים בסיעה להתפצל ממנה מבלי להתחשב בפורשים.

 

הפופולריים