ארדואן: ייתכן והנשיא הרצוג יבקר בקרוב בטורקיה

ארדואן: ייתכן והנשיא הרצוג יבקר בקרוב בטורקיה

נשיא המדינה סירב להתייחס להתבטאות נשיא טורקיה • השניים שוחחו לאחרונה לאחר שחרור בני הזוג אוקנין מבית הסוהר בטורקיה • שיחתם הראשונה הייתה עם השבעתו של הרצוג לתפקיד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרצוג, ארדואן
צילום: צילום: גטי אימג'ס

נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן אמר הערב (שלישי) כי ייתכן שנשיא המדינה יצחק הרצוג יבקר בקרוב בארצו. הנשיא הרצוג סירב להתייחס לדברי ארדואן. כפי שדווח בחדשות הערב בכאן 11, המגעים לביקור נמצאים בשלב מתקדם מאוד, וכעת נבחן העיתוי המתאים. 

ההזמנה ניתנה להרצוג במהלך שיחת טלפון עם ארדואן, ואם אכן יתקיים צפוי ביקור גומלין טורקי לאחריו. אחרי הצעת נשיא טורקיה לישראל להקים צינור גז לאירופה שיעבור דרך טורקיה מדגישים היום גורמים ישראלים: התקדמות עם טורקיה לא על חשבון יוון וקפריסין, בעלות בריתה של ישראל.

בחודש יולי האחרון שוחחו שני המנהיגים בטלפון, שיחה ראשונה בין מנהיגי המדינות מאז 2017. בשיחה, בירך ארדואן את הרצוג על כניסתו לתפקיד. הנשיאים הדגישו כי יחסי ישראל וטורקיה הם בעלי חשיבות רבה לביטחון וליציבות במזרח התיכון, ושישנו פוטנציאל גבוה לשיתוף פעולה בין שתי המדינות בתחומים רבים, במיוחד בתחום האנרגיה, התיירות והטכנולוגיה.

גורם בממשל הטורקי אמר לכאן חדשות סמוך לקיום השיחה כי הגיע הזמן לאתחל מחדש את יחסי טורקיה-ישראל בעקבות העובדה שיש לישראל נשיא חדש וממשלה החדשה. "הנשיא הרצוג יכול למלא תפקיד מרכזי בניסיון לפתוח דף חדש ביחסי שתי המדינות", אמר הגורם.

מאז, שוחח ארדואן שוב עם הרצוג ואף עם ראש הממשלה בנט, לאחר שחרור בני הזוג נטלי ומורדי אוקנין מבית הסוהר בטורקיה, והודה לו על תרומתו לשחרור בני הזוג. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 פורסם כי בשיחות שקיים נשיא טורקיה עם נשיא המדינה ועם ראש הממשלה נפתלי בנט, לאחר שחרור בני הזוג, הביע בשיחותיו רצון להתקדם ביחסים בין המדינות.

הפופולריים