המתקפה באבו דאבי: בנט הציע סיוע מודיעיני וביטחוני לאמירויות ככל שיצטרכו

המתקפה באמירויות: בנט הציע סיוע ביטחוני

ראש הממשלה שלח מכתב ליורש העצר האמירותי וגינה את המתקפה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנזקים ממתקפת המל"טים של המורדים החות'ים באמירויות 17.01.22
צילום: חדשות הערב

ראש הממשלה, נפתלי בנט, שלח מכתב ליורש העצר של איחוד האמירויות ובו גינה את מתקפת המל"טים אתמול על אבו דאבי שבה נהרגו שלושה בני אדם. בנט הציע במכתבו סיוע מודיעיני וביטחוני לאמירתים ככל שיצטרכו. 

בחשבון הטוויטר שלו כתב בנט: "אני מגנה בחריפות את פיגוע הטרור באבו דאבי, אשר בוצע על ידי החות'ים בהכוונת איראן, ושולח תנחומים למשפחות הקורבנות החפים מפשע.‏ ישראל עומדת לצד איחוד האמירויות. אני עומד לצד השייח׳ מוחמד בן זאיד.‏ העולם צריך לעמוד נגד הטרור".

אמש גינה גם שר החוץ יאיר לפיד את המתקפה ואמר כי ישראל עומדת לצד איחוד האמירויות. "אנו קוראים לקהילה הבין-לאומית לגנות בחריפות מתקפות מסוג זה ולפעול מייד כדי שלאיראן ושלוחיה לא יהיו הכלים להמשיך ולערער את הביטחון האזורי ולפגוע בחפים מפשע", אמר לפיד.

כוחות הקואליציה נגד החות'ים בתימן הודיעו הבוקר כי תקפו בסיסים של החות'ים בעיר צנעא והרסו מערכת תקשורת של רחפנים באזור. דובר כוחות המורדים החות'ים, יחיא סריע, אמר היום כי הרקטות שבהם נעשה שימוש במתקפה היו מסוג קדס 2 וכי רקטות נוספות מסוג סמאד 3 פגעו במטרות רגישות וחשובות. בציוץ בטוויטר הזכיר סריע כי במתקפה נפגע בית הזיקוק ושדה התעופה של אבו דאבי.

הפופולריים