לקראת הסדר טיעון עם נתניהו: בימינה דנו בצעדים אפשריים

לקראת הסדר טיעון עם נתניהו: בימינה דנו בצעדים

אחת ההצעות שעלו – צירוף כמה חברי ליכוד לקואליציה אחרי פרישת נתניהו • גורם בימינה: המהלך יאפשר לדלל את הנוכחות של רע"ם, וסביר שיתאפשר במסגרת המחנות שייוצרו בליכוד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בשימוע במשפטו. 8 בפברואר, 2021
צילום: צילום: ראובן קסטרו, פול

במפלגת ימינה שוחחו על האפשרויות שיהיו להם אם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו יחתום על עסקת הטיעון ויפרוש מהחיים הפוליטיים. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פורסם הבוקר (שלישי) כי ההצעה שעלתה היא צירוף כמה חברי ליכוד לקואליציה, בהסתמך על החוק שהעבירו במושב הקודם ומאפשר לארבעה חברים בסיעה להתפצל ממנה מבלי להחשב פורשים.

גורם בימינה הסביר אתמול כי הדבר יאפשר לדלל את הנוכחות של רע"ם, וסביר שיתאפשר במסגרת המחנות שייוצרו בליכוד אחרי פרישת נתניהו. לגבי ההתייחסות הפומבית של חברי הסיעה לעניין, הציע ח"כ ניר אורבך, יו"ר סיעת ימינה, אתמול בישיבת הסיעה: "אנחנו לא יודעים מה זה יעשה בליכוד, אז אנחנו כרגע נמשיך כרגיל. כל אמירה שלנו עשויה לגרום לזעזועים ולכן אני מציע כרגע לא לדבר".

אתמול פורסם בכאן חדשות כי נתניהו אישר להתקדם במגעים להסדר טיעון. המשמעות היא שהשיח בין הצדדים נמשך והם מתחילים לדון בפרטי ההסדר וכתב האישום המתוקן. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מתייעץ עם צוות התביעה והפרקליטים הרלוונטיים לגבי פרטי ההסדר, כפי שהודיע מראש שיעשה.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם שמקורות בסביבת נתניהו אומרים שהוא מעוניין בהסדר ומוכן לדון גם בקלון, וכי הוא עסוק בסגירת הפרטים. גם בקרב משפחת נתניהו, שם הביעו התנגדות להסדר, משלימים עם העסקה. פרקליטיו של נתניהו הגיבו לפרסום וטענו "נתניהו לא הודיע שהוא מוכן לקלון". בד בבד, ראש הממשלה נפתלי בנט אמר היום לחברי הכנסת: "אם נתניהו יחתום על ההסכם זה לא יפגע בנו, נחתור להרחבת הממשלה". 

הפופולריים