משרד המשפטים: השר עמאר לא יכול להצביע בוועדת שרים לענייני חקירה

משרד המשפטים: השר עמאר לא יצביע בוועדת שרים
בעקבות הפרסום בכאן חדשות: המשרד הבהיר שעמאר לא יכול להצביע בשם ליברמן. עם זאת, בלשכת המשנה ליועמ"ש מוסיפים: לאורך השנים מרבית משרי האוצר לא השתתפו בדיוני ועדת השרים לענייני חקיקה, ונהגו לעשות שימוש באפשרות של מסירת הודעה בכתב מראש על הצבעתם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמאר וליברמן
צילום: צילומים: יונתן זינדל, הדס פרוש / פלאש 90

בעקבות חשיפת כאן חדשות: משרד המשפטים הבהיר הלילה (שלישי) שהשר חאמד עמאר לא רשאי להשתתף בהצבעות בוועדת שרים לענייני חקיקה. במכתב תשובה לחבר הכנסת משה ארבל מש"ס, שהתלונן ליועץ המשפטי לממשלה על העדרותו הקבועה של שר האוצר ליברמן מדיוני ועדת השרים, נכתב לו מלשכת המשנה ליועץ כי הובהר לשני השרים - השר עאמר אינו יכול למלא את מקומו של ליברמן בוועדה מכוח סיכום ביניהם על חלוקת העבודה.

עם זאת, צויין במכתב כי לאורך השנים מרבית משרי האוצר לא השתתפו בדיוני ועדת השרים לענייני חקיקה במרבית ישיבותיה, ובמקום זאת נהגו לעשות שימוש באפשרות של מסירת הודעה בכתב מראש על הצבעתם, וכך עושה השר ליברמן. הוא גם מציין כי בישיבות ועדת השרים לחקיקה משתתפים דרגי המקצוע של משרד האוצר, והם מביעים את עמדת המשרד תוך שההצבעה בפועל היא בהתאם לעמדה שנמסרה בכתב מראש מצד שר האוצר.

לפני כשבוע פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שהשר חמד עמאר, סגנו של ליברמן, ניסה להצביע במקום שר האוצר בוועדת השרים - והצבעתו נפסלה. חבר הכנסת לשעבר עמאר מייצג את שר האוצר בוועדת השרים, על אף שאינו חבר בה, ונאסר עליו להצביע. מזכירת הוועדה הבהירה לשרים: עמאר לא יכול להצביע בשביל ליברמן.

מלשכת השר חמד עמאר נמסר אז: "מאז הקמת הממשלה השר במשרד האוצר, חמד עמאר, מייצג את משרד האוצר בקבינט הקורונה ובוועדת שרים לחקיקה. השר עמאר משתתף בדיונים כמשקיף ומביע בהם את עמדת משרד האוצר". בכאן חדשות פורסם שהיועץ המשפטי לממשלה בוחן את התנהלותו של השר חמד עמאר בנושא. עמאר הודה בריאיון ל-103fm: ״אם צריך אני מצביע, אני הקול של משרד האוצר״. 

הפופולריים