בנט ופוטין שוחחו: "צריך לעמוד באופן נחוש מול ההתקדמות האיראנית"

בנט לפוטין: צריך לעמוד מול ההתקדמות האיראנית

ראש ממשלת ישראל ונשיא רוסיה דיברו בטלפון ודנו בסוגיות ביטחון אזורי. בנט בירך את פוטין לרגל השנה החדשה, וקיבל הזמנה לבקר יחד עם רעייתו בסנט פטרסבורג. בקרמלין מסרו שהשניים דנו בשיתוף הפעולה בסוריה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין בנט
צילום: צילום: קובי גדעון/ לע"מ

ראש ממשלת ישראל נפתלי בנט שוחח היום (חמישי) בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. לפי הודעת משרד הראש הממשלה, השניים דנו בנושאי ביטחון אזורי ובהן השיחות עם איראן על הסכם גרעין. בנט הדגיש את "חשיבות העמידה הנחושה כנגד ההתקדמות האיראנית בפרויקט הגרעין". הקרמלין עדכן כי פוטין ובנט דנו בשיתוף פעולה בסוריה, וכן כי נשיא רוסיה פוטין עדכן את בנט על עמדתו בנוגע לפתרון סוגיית אוקראינה.

בשיחה, שהוגדרה "טובה", בירך בנט את פוטין לרגל השנה החדשה. השניים סיכמו על המשך "שיתוף פעולה הדוק במרחב". הנשיא פוטין הזמין את ראש הממשלה ורעייתו לביקור בעיר סנט פטרסבורג, בהמשך להזמנתו במהלך ביקור בנט בסוצ׳י. ראש הממשלה השיב כי הוא ורעייתו ישמחו לקיים את הביקור.

בחודש שעבר אמור היה שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב להגיע לביקור בישראל, במסגרת מסע שתכנן לקיים במדינות המזרח התיכון על רקע שיחות הגרעין עם איראן. משרד החוץ הרוסי ביטל ברגע האחרון את המסע ובתוכו את הביקור בישראל. 

בחודש אוקטובר ביקר ראש הממשלה בנט בארמונו של פוטין בעיר הנופש סוצ'י, ביקור שהוגדר "חם וחיובי". בנט, אליו הצטרף שר השיכון זאב אלקין, נועדו שעות ארוכות עם פוטין, בביקור שהתארך אף לתוך השבת. 

בהכנת הידיעה סייע אלכס נירנבורג

הפופולריים