ההיעדרות של ליברמן, ניסיון ההצבעה של סגנו – והפסילה

היעדרות ליברמן, ניסיון הצבעת סגנו – והפסילה
השר עמאר מייצג את שר האוצר בוועדת השרים, על אף שאינו חבר בה. מזכירת הוועדה הבהירה: עמאר לא יכול להצביע בשביל ליברמן • לשכת השר עמאר: הוא משתתף בדיונים כמשקיף ומביע בהם את עמדת משרד האוצר • היועמ"ש בוחן את התנהלותו של השר עמאר בוועדת השרים לחקיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר האוצר ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו, 01.11.21
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

השר חמד עמאר, סגנו של ליברמן, ניסה להצביע במקום שר האוצר בוועדת השרים - והצבעתו נפסלה. כך לפי הקלטה שפורסמה אתמול (שני) בחדשות הערב בכאן 11. חבר הכנסת לשעבר עמאר מייצג את שר האוצר בוועדת השרים, על אף שאינו חבר בה, ונאסר עליו להצביע. מזכירת הוועדה הבהירה לשרים: עמאר לא יכול להצביע בשביל ליברמן.


מלשכת השר חמד עמאר נמסר: מאז הקמת הממשלה השר במשרד האוצר, חמד עמאר, מייצג את משרד האוצר בקבינט הקורונה ובוועדת שרים לחקיקה. השר עמאר משתתף בדיונים כמשקיף ומביע בהם את עמדת משרד האוצר.

היום פורסם בחדשות הערב כי היועמ"ש בוחן את התנהלותו של השר חמד עמאר בוועדת השרים לחקיקה. עמאר הודה בריאיון ל-103fm: ״אם צריך אני מצביע, אני הקול של משרד האוצר״. 

בחודש אוגוסט חשף מיכאל שמש ששר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד, ושר האוצר אביגדור ליברמן לא משתתפים בישיבות קבינט הקורונה, אף ששניהם חייבים על פי חוק להיות חברים בקבינט. עוד צוין כי החלטות קבינט הקורונה הן דרמטיות מבחינה כלכלית ותקציבית.

בתגובה לפרסום אז נמסר מטעם שר האוצר ליברמן כי הוא "מינה את השר במשרד האוצר, חמד עמאר, לנציג בקבינט הקורונה בזמן בניית התקציב וחוק ההסדרים ואישורם בממשלה. כמו כן, גם הדרג המקצועי של משרד האוצר נוכח בישיבות הקבינט ולוקח חלק פעיל בהחלטות. שר האוצר נשאר מעודכן לאורך כל הדרך ושותף בהחלטות שרלוונטיות למשק ולכלכלת ישראל".

אחרי החשיפה, ליברמן הודיע כי החליט להשתתף בדיונים, וכי הוא לא מתנגד "עקרונית" להשתתפות בישיבות ובחודש אוקטובר, בעקבות פנייתו של חבר הכנסת משה ארבל ליועץ המשפטי לממשלה בעקבות הפרסום, נמסר ממשרד המשפטים כי "בהמשך לבירור שנערך בעניין, הובהר על-ידי שר האוצר כי בכוונתו להשתתף מעתה בדיוני ועדת השרים, בכפוף למגבלות לוח הזמנים העומד לרשותו". בפועל נוכחותו של ליברמן בדיוני הקבינט נרשמה לראשונה בחודש נובמבר. 

הפופולריים