נתניהו ביקש לדחות דיון בתביעה שהגיש נגד אולמרט - וננזף על ידי השופט

"צא מהבית מוקדם יותר": הנזיפה שקיבל נתניהו

יום לפני דיון בתביעת דיבה שהגיש ראש האופוזיציה נגד אהוד אולמרט, ביקש נתניהו לאחר את מועדו. השופט נזף בנתניהו על הבקשה המאוחרת, ציין שמועד הדיון היה ידוע מאז חודש אוקטובר ודחה אותה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו 14.06.21, יונתן זינדל פלאש 90
צילום: צילום: יונתן זינדל פלאש 90

תביעת הדיבה שהגיש ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו נגד קודמו בתפקיד אהוד אולמרט: בקשה שהגיש נתניהו לשופט עמית יריב, לאיחור מועד הדיון שנקבע להתקיים מחר בתיק, גרר ביקורת מצד השופט כלפי נתניהו. 

השופט יריב ציין שהדיון נקבע כבר ב-27 באוקטובר, והיה לנתניהו ומשפחתו די זמן לבקש שינוי מועד, ולא לבקשו 24 שעות לפני הדיון. "ברי כי סידורי האבטחה המלווים את התובע אינם עניין חדש, ועל כן אין לי אלא לתמוה על עיתוי הגשת הבקשה - כ-24 שעות לפני מועד הדיון", כתב יריב.

"מאחר שביומני קבוע דיון אחר, חשוב לא פחות, בשעה 10:00, לא ניתן לדחות את שעת הדיון לשעה 10:00", כתב השופט וציין כי כמי מהצדדים שייעדר מהאולם בשעת הדיון, יפר את ההחלטה שלו. בהמשך "עקץ" השופט את נתניהו, וכתב כי - "הדרך להימנע מעיכובים הנובעים מסידורי אבטחה היא, כמובן, לצאת מן הבית בשעה מוקדמת יותר". 

בחודש מאי תבעו הזוג נתניהו את ראש הממשלה לשעבר אולמרט, אחרי שכינה אותם בשני ראיונות לכלי התקשורת בכינוי "חולי נפש". בכתב ההגנה ציין אולמרט כי עמדותיו שיקפו הלכי רוח בקרב הציבור וכן כי לא מדובר במילת גנאי. 

הפופולריים