פרקליט המדינה ימונה לממלא מקום היועמ"ש

פרקליט המדינה ימונה לממלא מקום היועמ"ש

שר המשפטים סער הודיע שעמית איסמן ימלא את התפקיד במשך חודש בשל העיכוב במינוי החדש • בפגישה עם הוועדה המקצועית ציבורית לאיתור מועמדים לתפקיד, ציין סער שפרקליט המדינה הסכים לבקשה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמית איסמן פרקליט המדינה27.6.21
צילום: באדיבות דוברות משרד המשפטים

המרוץ לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה: שר המשפטים גדעון סער הודיע היום (חמישי) כי פרקליט המדינה, עמית איסמן, ימונה לממלא מקום היועץ המשפטי לממשלה עם סיום תפקידו של אביחי מנדלבליט בסוף החודש.

סער נפגש היום עם חברי ועדת האיתור לתפקיד, ואמר כי בשל ההערכה שהליכי בחירת המחליף או המחליפה למנדבליט יגלשו לתוך חודש פברואר, איסמן הסכים למינוי. מינוי של ממלא מקום הוא ככלל לחודש, בהתאם להוראות שירות המדינה. עוד ראיינה הוועדה היום שניים מתשעת המועמדים לתפקיד, והיא תמשיך בריאיונות בשבוע הבא.

באמצע חודש דצמבר, שר המשפטים פרסם את רשימת המועמדים שלו לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. המועמדים של סער הם פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד גלי בהרב-מיארה, ושני המשנים ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי ועו"ד רועי שיינדורף. 

ראש הממשלה נפתלי בנט וכל אחד מחמשת חברי ועדת האיתור - נשיא בית המשפט העליון בדימוס השופט אשר גרוניס, עו"ד תמי אולמן, ח"כ צבי האוזר, שר המשפטים לשעבר דן מרידור ופרופ' רון שפירא - רשאים להוסיף שמות לרשימת המועמדים. לבסוף, תציג הוועדה לשר שלושה שמות - והוא יבחר אחד להעלות לממשלה.

הפופולריים