שר הביטחון גנץ נפגש בעמאן עם עבדאללה מלך ירדן

שר הביטחון גנץ נפגש בעמאן עם עבדאללה מלך ירדן

באופן חריג בית המלוכה פירסם תמונה מהפגישה, בה נכח גם שר החוץ הירדני, איימן א-ספדי • המלך עבדאללה אמר לגנץ כי הוא מעריך את הפגישה עם אבו מאזן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בפגישה עם מלך ירדן
צילום: -

שר הביטחון בני גנץ נפגש היום (רביעי) בעמאן עם עבדאללה השני מלך ירדן. בפגישה נכח גם שר החוץ הירדני, איימן א-ספדי. ראש הממשלה בנט ושר החוץ לפיד עודכנו על הפגישה טרם קיומה. באופן חריג בית המלוכה פרסם תמונה מהפגישה.

בפגישה השניים דנו בסוגיות ביטחוניות ומדיניות, וגנץ הדגיש את החשיבות האסטרטגית ביחסים הקרובים בין ישראל לירדן. שר הביטחון בירך על שיפור היחסים בין ישראל לירדן מאז הקמת הממשלה, והביע את מחוייבתו להמשך חיזוק הקשרים הביטחוניים, הכלכליים והאזרחיים בין שתי המדינות.

המלך עבדאללה אמר לגנץ כי הוא מעריך את הפגישה עם אבו מאזן, ורואה בה חשיבות רבה ליציבות באזור. לפי גורם המעורה בנושא, המלך הירדני גם שוחח עם גנץ על הסוגיה הפלסטינית ועל כך שצריך לשמור על המצב רגוע.

בסוכנות הידיעות הירדנית הרשמית דווח כי בפגישה הדגיש מלך ירדן את הצורך לשמור על רגיעה כוללת בכל השטחים הפלסטיניים ולנקוט את כל הצעדים הנחוצים לכך על מנת ליצור אופק אמיתי לכינון שלום צודק וכולל בהתבסס על פתרון שתי המדינות. השניים דנו בסוגיות בילטרליות ובדרכים לחזק את הביטחון והיציבות באזור. בפגישה נכחו מהצד הירדני, שר החוץ איימן א-ספדי, והרל"ש של המלך, ג'עפר חסאן.

בפגישה השתתפו מהצד הישראלי ראש האגף המדיני-ביטחוני, זהר פלטי, ראשת המטה מעיין ישראלי והמזכיר הצבאי תא"ל יקי דולף. מהצד הירדני השתתפו סגן ראש הממשלה ושר החוץ והתפוצות, איימן ספדי, מנהל האגף לעניינים פוליטיים, מואת אל זועבי ומנהל לשכת המלך עבדאללה, ד"ר ג'עפר חסן.

בשבוע שעבר נפגש שר הביטחון גנץ בביתו בראש העין עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. זו היתה הפעם הראשונה שאבו מאזן קיים פגישה עם בכיר ישראלי בשטח ישראל מאז 2010. הפגישה תואמה עם לשכת ראש הממשלה נפתלי בנט וגררה ביקורת על גנץ, גם מטעם שרים בממשלה.

הראיס בסלון של שר הביטחון | "עוד יום"

בהכנת הידיעה השתתפו עידו קורן, גילי כהן, איתי בלומנטל ונורית יוחנן.

הפופולריים