בצעד חריג: הכנסת שכרה חברת אבטחה פרטית למנסור עבאס

בצעד חריג: הכנסת שכרה חברת אבטחה פרטית לעבאס
המהלך, שמוערך במאות אלפי שקלים בשנה, התקבל בשל מורכבויות ביטחוניות - בהן החשש מפעילות של מאבטחי הכנסת מ"כוח עוז" ביישוב הדרוזי-ערבי מראר, שם מתגורר יו"ר מפלגת רע"ם • הכנסת בתגובה: הפרקטיקה קיימת במקרים בהם היא נמצאת עדיפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עבאס והחרדים
צילום: עבאס והחרדים

בצעד חריג: הכנסת שכרה חברת אבטחה פרטית למנסור עבאס, בעלות מוערכת של מאות אלפי שקלים לשנה. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (שני) כי המהלך הוכרע בשל "מורכבות האבטחה", על כן החליטו בכנסת שמאבטחי המשמר מ"כוח עוז" לא יאבטחו את יו"ר מפלגת רע"ם.

בין הקשיים שעלו היה החשש מפעילות של מאבטחי הכנסת ביישוב הערבי-דרוזי מראר בו מתגורר עבאס. המאבטחים שנבחרו לאבטחו הם דרוזים.

מהכנסת נמסר בתגובה כי ככלל, אין הכנסת משתפת בשיקוליה המקצועיים בנושאים הקשורים לאבטחת חברי הכנסת. עם זאת, ציינו כי הפרקטיקה של שימוש בכוחות אבטחה פרטיים, בכפוף להנחיית מדור המאויימים של משטרת ישראל, הנה קיימת במקרים בהם היא נמצאת עדיפה.

לפני כשבועיים הורה קצין הכנסת להציב אבטחה סביב ח"כ מנסור עבאס, בשל איומים שהופנו כלפיו. בחודש יולי האחרון סירב עבאס לקבל אבטחה שהוצעה לו בשל החרפה בהסתה נגדו. הוא התנגד לרעיון משום שלדבריו אין איום מוחשי על חייו. "אינני זקוק לאבטחה, אני מופיע ביישובים הערביים בביטחון, למעט מקומות מסויימים שמהם אני מדיר את רגליי", הסביר.

הקריאות נגד רע"ם והעומד בראשה ברשתות החברתיות בחברה הערבית התגברו אחרי אישור חוק האזרחות. מבקריו של עבאס מכנים אותו "בוגד" ומאשימים אותו כי תקע סכין בגבם של הפלסטינים, נפגעי חוק האזרחות, לאחר שהצביע בעד החוק. לטענות נגד עבאס הצטרפו האשמות כי מאז שרע"ם הצטרפה לקואליציה, נמשכות הריסות הבתים ביישובים הלא-מוכרים, האלימות בחברה הערבית עדיין משתוללת וצה"ל לא נמנע מתקיפות בעזה.

בריאיון לכאן רשת ב לפני כחודש, אמר עבאס כי רוב הציבור הערבי תומך בגישה החדשה של מפלגתו ושבע רצון מהעובדה שרע"ם שברה את המחסומים והצליחה להקים ממשלה בשותפות עם שבע מפלגות ציוניות. "השגנו תכניות חומש לחברה הערבית והעברנו תקציב מדינה לשנתיים - זה מחזק את התחושה בציבור שאנחנו הולכים בדרך הנכונה, גם אם יש פה ושם משברים או מחלוקות", אמר יו"ר רע"ם לערן זינגר בתוכנית "מרחאבית".

האזינו לריאיון עם יו"ר רע"ם מנסור עבאס

הפופולריים