ח"כ יאיר גולן: אני בעד לנהל מו"מ עם כל אויב – גם עם חמאס

גולן: בעד לנהל מו"מ עם כל אויב – גם עם חמאס

חבר הכנסת ממרצ בירך את שר הביטחון בכאן רשת ב על הפגישה עם אבו מאזן: "עדיף תמיד לדבר מאשר להילחם, מי שלא מאמין לי שילך לחלקות הצבאיות ויבין את המשמעויות" | האזינו לריאיון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר גולן, פברואר 2020
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת ממרצ יאיר גולן אמר היום (חמישי) בריאיון לכאן רשת ב כי הוא מוכן לדבר עם כל אויב, גם עם חמאס. בריאיון לזאב קם וקרן אוזן בירך את שר הביטחון בני גנץ על פגישתו השבוע עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "זה לא משנה אם אתה חושב שאבו מאזן הוא שותף או אויב", אמר גולן, והוסיף כי "גם כשפיקדתי על יהודה ושומרון, ונלחמתי בתופעת המחבלים המתאבדים, המשכנו להיפגש עם המקבילים הפלסטינים כי הבנו שבמקומות מסוימים זה תורם לביטחון המדינה".

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת גולן

גולן נשאל ישר לאחר מכן האם הוא מוכן לדבר עם כל אויב וענה "בוודאי, אני לא מבין את הטמטום הימני הלאומי המטופש הזה. כל אויב שאפשר לדבר איתו זה אומר שזה סימן חיובי". לדבריו, עדיף תמיד לדבר מלהילחם. "מי שלא מאמין לי שילך לחלקות הצבאיות ויבין את המשמעויות כשלא מצליחים לדבר. למלחמה יש מחירים כבדים ואני מכיר אותה על בשרי", אמר חבר הכנסת ממרצ. 

עוד הוסיף גולן כי עם חמאס אנחנו מדברים כל הזמן. "זו המציאות, זו האמת לאמיתה, עושים את זה דרך מתווכים".  

אבו מאזן בסלון של שר הביטחון | עוד יום

בצל ההידרדרות הביטחונית ביהודה ושומרון בשבועות האחרונים, שר הביטחון בני גנץ אירח שלשום בביתו בראש העין את ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. זוהי הפעם הראשונה שאבו מאזן מקיים פגישה עם בכיר ישראלי בשטח ישראל מאז 2010. הפגישה תואמה עם לשכת ראש הממשלה נפתלי בנט.

ראש הרשות הגיע לפגישה בשיירה מרמאללה, יחד עם ראש המודיעין הפלסטיני, מאג'ד פרג', והשר הממונה על הקשר עם ישראל, חוסיין א-שייח. אתמול פרג' וא-שייח נועדו בקהיר עם שרי החוץ והמודיעין של מצרים וירדן, ודנו בין השאר בצורך לשבור את הקיפאון בתהליך המדיני.

הפופולריים