חיות: עדים להשתלחויות כלפי שופטים - זו מציאות מטרידה

חיות על דברי אמסלם נגד השופט: מציאות מטרידה

נשיאת בית המשפט העליון התייחסה לדברי ח"כ אמסלם בכאן רשת ב שאמר שהשופט מינץ הוא הזוי ושתיין: "צריך להטריד כל מי שעצמאותה של הרשות השופטת ומעמדה יקרים לליבו" | האזינו לריאיון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמסלם ואסתר חיות
צילום: צילום: אורן בן חקון ומרים אלסטר, פלאש 90

נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות פרסמה היום (חמישי) הודעה בעקבות דברים שאמר אתמול חבר הכנסת דודי אמסלם בכאן רשת ב. חיות אמרה כי בתקופה האחרונה, אנו עדים להשתלחויות בוטות כלפי שופטים. "ההשתלחויות האלה מכוונות לגופם של שופטים באופן אישי ואינם ביקורת עניינית ולגיטימית המכוונת לגופם של דברים", כתבה במכתב לשופטים. עוד כתבה חיות כי מציאות זו אמורה להטריד מאוד את כל מי שעצמאותה של הרשות השופטת ומעמדה יקרים ללבו, אך אין לה ספק שהשופטים ימשיכו לעשות כתמיד את מלאכתם נאמנה.

אתמול השתלח חבר הכנסת דוד אמסלם מהליכוד בשופט בית המשפט העליון דוד מינץ בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב, על שדחה את עתירתו לחייב את שר הביטחון לחתום על מינויו של בועז לוי למנכ"ל התעשייה האווירית. אמסלם אמר כי מינץ הוא "שופט הזוי. אני חושב שבאותו יום הוא שתה בקבוק וויסקי".

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת אמסלם

בחודש שעבר כינה אמסלם במליאת הכנסת את שופטי בית המשפט העליון ואת הנשיאה חיות "חצופים והזויים". בנאום בעניין הפרסום, לפיו בית המשפט מבקש לבחון מחדש את ההסדרים להפגנות מול ביתו של ראש הממשלה בנט ברעננה אמר אמסלם כי "שופטי העליון חושבים שכולנו טיפשים".

הפופולריים