התקדמות משמעותית במגעים לפטור מוויזה לארה"ב

התקדמות משמעותית במגעים לפטור מוויזה לארה"ב

ישראל תגיש בימים הקרובים את שאלון המדיניות שארה"ב שולחת למדינות שאמורות להיכנס לתוכנית הפטור מוויזות. בחודש הבא תבקר בישראל משלחת מארה"ב כדי להמשיך את הדיונים בנושא • התנאי האמריקני לכניסה לתוכנית: פחות מ-3% סירוב לוויזה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תור לקבלת ויזה מחוץ לשגרירות ארה"ב
צילום: צילום: פלאש 90

התקדמות משמעותית בדיונים בין ישראל וארצות הברית בנוגע לפטור מוויזה לישראלים. אתמול (רביעי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11, כי השאלון שמבקשת ארה"ב מכל מדינה שאמורה להיכנס לתוכנית הפטור מוויזות למלא הועבר לישראל. עצם העברת השאלון לישראל מצביעה על הצהרת כוונות משמעותית מצד האמריקנים בנוגע לקידום המגעים בין הצדדים.

אחרי הפגישות של השרה איילת שקד, ואנשי משרד הפנים והחוץ בוושינגטון עם בכירים אמריקנים בהם השר האמריקני לבטחון המולדת אלחנדרו מיורקס, צפויה להגיע בחודש הבא משלחת אמריקנית לישראל לדון בנושא ולקדם את הדברים בצורה משמעותית.

בשלב זה השיחות עם האמריקנים מתמקדות בשאלה כיצד ניתן יהיה להגיע לאחוז סירוב של פחות מ-3%, תנאי אמריקני לכל מדינה שרוצה להיכנס לתוכנית הפטור מוויזה. בשלב זה מתגבשת הסכמה שטעויות טכניות במילוי טופס הוויזה לא ייחשבו במסגרת החישוב הנ"ל, וישנם דיונים נוספים האם יש מקומות אחרים בהם ניתן להקל. החודש שלמעשה די יכריע האם יהיה פטור מויזה: ספטמבר 2022. אז יחשבו האמריקנים שנה אחורה את שיעור המסורבי, כדי לראות האם ישראל מגיעה לפחות מ-3%.

הפופולריים