הסופ"ש בפריז של יאיר לפיד, דירת בן הזוג של עינת שרוף - וההסתבכות

הסופ"ש בפריז של לפיד, הדירה - וההסתבכות

פרסום ראשון: רה"מ החליפי ורעייתו התארחו בדירת חבר, לפני אישור ועדת ההיתרים. לאחר שנתקל בקשיים, משך את הבקשה להיתר - ושילם על הלינה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד ועינת שרוף
צילום: צילום: יונתן זינדל, הדס פרוש, פלאש 90

פרסום ראשון: ראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, טס לסוף שבוע בפריז והתארח בדירת בן הזוג של עינת שרוף - לפני שקיבל היתר מוועדת ההיתרים. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. לאחר שבקשתו נתקלה בקשיים, לפיד ביטל את הבקשה. 

תחילת הסיפור כמה שבועות אחרי הקמת הממשלה, כאשר לפיד טס עם רעייתו לסוף שבוע בפריז. לפני הטיסה, הוא הגיש בקשה לוועדת ההיתרים של הממשלה לקבל מתנה: אירוח בבית שנמצא בבעלות בן זוגה של הזמרת עינת שרוף. הזוג מקורב מאוד למשפחת לפיד, ויו"ר יש עתיד ביקש לקבל את האירוח בהיתר. אבל לפיד לא חיכה לתשובת ועדת ההיתרים, ועוד לפני כן טס והתארח בדירה.

כמה שבועות מאוחר יותר, כשהוועדה התכנסה לדון בבקשה, עלה חשש לניגוד עניינים בשל העובדה שבאותם ימים התפרסם שעינת שרוף אמורה להופיע באירוע מטעם הקואליציה ואמורה לקבל על כך תשלום מטעם יש עתיד. אל לפיד הופנו שאלות רבות בעניין, וברגע שראש הממשלה החליפי נתקל בהן – הוא העביר פנייה חריגה לחברי הוועדה למשוך את הבקשה, ואמר שיעביר תשלום על האירוח בדירה. בעקבות כך, הוועדה החליטה לא לדון בפרשה.   

לפיד מסר בתגובה: "במהלך חופשת סוכות יצא השר לפיד לחופשה קצרה עם רעייתו בפריז. השר ורעייתו לנו בדירה של חבר אישי. חברים ובני משפחה מתארחים בדירה זו בעת שהיא עומדת ריקה, השר לפיד ורעייתו העבירו לחבר תשלום בגין שווי השימוש בדירה". בהמשך נכתב: "עוד לפני היציאה לחופשה פנה השר לפיד לוועדת ההיתרים לקבלת אישור ללון בדירה, אך בסופו של דבר, בטרם התקבלה החלטה, חזר בו מהבקשה וכאמור העביר תשלום בגין הלינה". 

הווינרים והלוזרים של 2021 בפוליטיקה | עוד יום

הפופולריים