ביקורת ברע"ם על דבריו של היו"ר מנסור עבאס

ביקורת ברע"ם על דבריו של היו"ר מנסור עבאס
עבאס אמר בשבוע שעבר שהוא מכיר בכך שישראל היא מדינה יהודית ותישאר כזו גם בעתיד • חברי כנסת מהמפלגה אמרו לכאן חדשות שעבאס אינו מייצג אותם, ומבחינתם המשמעות של מדינה יהודית היא אפליה של האזרחים הערבים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר רע"ם מנסור עבאס, 21.06.21
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביקורת בתוך מפלגת רע"ם על דבריו של יו"ר המפלגה, חבר הכנסת מנסור עבאס, שאמר בשבוע שעבר שהוא מכיר בכך שישראל היא מדינה יהודית ותישאר כזו גם בעתיד. חברי כנסת מהמפלגה אמרו לכאן חדשות שעבאס אינו מייצג בדבריו את שאר חברי רע"ם, ומבחינתם המשמעות של מדינה יהודית היא אפליה של האזרחים הערבים בשל היותם לא יהודים.

לדברי חברי הכנסת, הם לא היו מתבטאים כמו עבאס לו היו נשאלים באותו עניין, ובמיוחד הם אינם מסכימים לכך שמדינת ישראל בהכרח תישאר יהודית גם בהמשך. במקביל, לאחר יישוב המחלוקת בין חבר הכנסת ווליד טאהא לשרת הפנים איילת שקד סביב חוק החשמל, כל צד טוען שהצד השני התקפל ובא לקראתו במסגרת ההסכמות שהושגו סביב החוק.

היום צפוי החוק לקבל את אישור ועדת הפנים, אך כלל לא ברור עדיין שהוא גם יאושר באופן סופי במליאה עוד השבוע. חבר הכנסת טאהא מתעקש שהחוק יאושר השבוע בקריאה שנייה ושלישית, אך בקואליציה עדיין לא מתחייבים לכך מאחר ונוצר פקק של חקיקה של הצעות חוק שפג תוקפן בסוף השנה ונדרש לחוקק את הארכתן עד לסוף השבוע.

לפי ההסכמות בין טאהא לשקד, הסמכות לאשר חיבור מבנים לחשמל תישאר בידיה של שרת הפנים, אך היא תצטרך לקבל את החלטותיה בתוך חודשיים מהגשת הבקשה, במקום ארבעה.

הפופולריים