ח"כ יברקן בדיון על התו הירוק: "רק חסר מחנות ריכוז"

ח"כ יברקן על התו הירוק: "רק חסר מחנות ריכוז"

חבר הכנסת מהליכוד התבטא בחריפות נגד המגבלות על האזרחים שלא זכאים לתו ירוק והשווה אותם למחנות הריכוז. יו"ר הוועדה גלעד קריב הוציא אותו מהדיון: "בזוי ונאלח" • יברקן בריאיון לכאן רשת ב: "התבלבלתי - יש באוסטליה מחנות ריכוז"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחנות ריכוז
צילום: -

ח"כ גדי יברקן ו"מחנות הריכוז": אחרי ההתבטאות שלו בכנסת שגררה ביקורת רבה, התראיין יברקן לרן בנימיני בכאן רשת ב וסיפר כי התבלבל בדבריו, וכי מחנות ריכוז ללא מחוסנים קיימים באוסטרליה, ולא באוסטריה. "ישראל הולכת למקרה קיצון", אמר יברקן. 

האזינו לריאיון עם ח"כ יברקן

אתמול ח"כ יברקן מהליכוד השווה את הגבלות התו הירוק למחנות ריכוז, והוצא מהדיון. הדברים נאמרו אחרי שיו"ר ועדת החוקה גלעד קריב הנחה את יברקן לסיים את דבריו, ואז האחרון אמר: "אתה לא יכול לסיים לי את זכות הדיבור. אני אפסיק כשאני ארצה, אתה לא תגיד לי לשתוק. אתם עושים כמו אוסטריה... רק חסר מחנות ריכוז..."

יו"ר הוועדה גלעד קריב הגיב לדברים: "השימוש שלך בצמד המילים הזה הוא דבר בזוי ונאלח. תצא מחדר הוועדה מיד. מילים בזויות, רגע של שפל. בחדר הזה לא ישתמשו במילים האלה בהקשר לפעילות ממשלת ישראל. יש גבולות גם לחברי כנסת. בושה להשתמש בצמד המילים הזה בהקשר של מדיניות של ממשלה שעסוקה בלהגן על הציבור". 

בתגובה לח"כ יברקן, אמרה רחלי ברץ ריקס, ראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית: "גם אם יש ביקורת כלפי התנהלותה של הממשלה, אין שום הצדקה להשוואה כזו למעשי הנאצים. אמירות כאלו הן הוזלה של השואה ומתן כר פורה לצמיחתה של האנטישמיות. אמירות מסוג זה לא יכולות להתקבל בשום צורה שהיא, בטח שלא מנבחר ציבור במדינת ישראל".

הפופולריים