הוויכוח הסוער בסיעת מרצ: "אנחנו נגד חוקים גזעניים"

הוויכוח הסוער בסיעת מרצ: "נגד חוקים גזעניים"

פריג' התעמת עם גולן בסיעה סביב החוק להרחיב את ועדות הקבלה ביישובים - "אנחנו נגד חוקים גזעיים" • סגן שרת הכלכלה ביקש לתמוך בחוק וספג ביקורת מצד השר לשיתוף פעולה אזורי • גולן טען: "הגיע הזמן שנפסיק עם הטהרנות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חברי הכנסת יאיר גולן ועיסאווי פריג'
צילום: צילום: הדס פרוש ונועם ריבקין פנטון, פלאש 90

בתוך סיעת מרצ התפתח עימות חריף סביב החוק שמבקש להרחיב את ועדות הקבלה ביישובים. בשלב מסויים בישיבת הסיעה הסגורה אתמול (שני) הועלתה לדיון הצעת החוק של ח"כ יום טוב כלפון מימינה שמבקשת להגדיל את אפשרות עריכת הוועדות ליישובים בגודל של עד 600 תושבים, בניגוד ל-400 כיום. סגן השר יאיר גולן ביקש מהמפלגה לתמוך בחוק וקומם עליו את כל הסיעה. 

השר עיסאוי פריג' פנה לח"כ מיכל רוזין והצביע על גולן: תגידי, אני בחדר של סיעת מרצ או של סיעה אחרת. לאחר מכן פנה לגולן ואמר: ברוך הבא למרצ, אנחנו נגד חוקים גזעניים. בתגובה אמר גולן כי "הגיע הזמן שנפסיק עם הטהרנות והצדקנות הזו. אני מקבל הרבה פניות, הגיע הזמן שנדאג לבוחרים שלנו". פריג' החזיר: "מי שלא רוצה ולא טוב לו לא חייב להיות במרצ או בחדר כאן".

מלשכתו של השר פריג' לא התייחסו לדברים.

סגן שרת הכלכלה, יאיר גולן, מסר: "כמו בכל מפלגה דמוקרטית צריך וחשוב להתדיין. אמשיך להגן במלוא המרץ על ההתיישבות העובדת ועל ההתיישבות בפריפריה ולחזקן".

הפופולריים