שיחת ההבהרה של בנט עם בר לב: לא צריך להכליל מגזרים בצורה פוגענית

שיחת ההבהרה של בנט עם בר לב: "לא צריך להכליל"

השיחה הייתה באווירה טובה והסתיימה בהבנות • ראש הממשלה: "אסור להכליל ציבור שלם" • אחרי ההתבטאות אתמול על המתנחלים - השר בר לב הגיב לביקורת: "שם לכם מראה בפנים, שתו כוס מים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר עומר בר לב ברלב الوزير عومير بارليف بارليف
צילום: اعلام

דבריו של השר לביטחון הפנים עמר בר לב על אלימות המתנחלים הביאה היום (שלישי) את ראש הממשלה נפתלי בנט להגיב באופן חריג. חוץ מהציוץ נגד השר הוא הרים אליו טלפון וקיים שיחת הבהרה בה אמר לו כי "לא נכון להכליל מגזרים שלמים בצורה פוגענית". השיחה הייתה באווירה טובה והסתיימה בהבנות. 

בשיחות בכנסת אמר בר לב היום כי "90% מהעבודה שלנו היא על אלימות של ערבים. ב-10% מהזמן שנותר אנחנו מתעסקים בתאונות דרכים, בעבריות מין, בשב"ס וכיבוי והצלה ובאלפי סוגיות אחריות. וכן, גם באלימות של מתנחלים". 

שר התפוצות נחמן שי התייחס הערב לדברי השר לביטחון הפנים וחבר מפלגתו עמר בר-לב, ואמר כי יש אמת בדבריו. בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב, אמר השר שי כי "יש אלימות של מתנחלים, אי אפשר להתעלם ממנה. צריך לטפל בה, היא לא מקיפה את כל הארץ. אני לא משווה אותה לטרור פלסטיני. אבל יש אירועים קשים, לא אחד ולא שניים, שצריך לעקור אותם".

האזינו לריאיון עם השר נחמן שי בכאן רשת ב

מוקדם יותר הגיב ‏ראש הממשלה נפתלי בנט לדברי השר לביטחון הפנים: "המתיישבים ביהודה ושומרון סובלים מאלימות ומטרור, יום יום, עשרות שנים. הם חומת המגן של כולנו ועלינו לחזק אותם ולתמוך בהם, במילים ובמעשים. תופעות שוליות יש בכל ציבור, צריך לטפל בהן בכל האמצעים, אבל אסור לנו להכליל ציבור שלם".

היום ענה בר-לב על הביקורת נגדו ואמר כי "אני שם לכם מראה בפנים, שתו כוס מים". שרת הפנים איילת שקד התייחסה אתמול לאמירתו של השר לביטחון הפנים כשנפגש עם תת-שר החוץ האמריקנית ויקטוריה נולנד. לאחר הפגישה כתב בר-לב בטוויטר כי נולנד התעניינה, בין השאר, באלימות מתנחלים וכיצד ניתן להפחית את המתח באזור ולחזק את הרשות הפלסטינית.

שרת הפנים איילת שקד הגיבה לדברים וכתבה לבר-לב בטוויטר: "התבלבלת, המתיישבים הם מלח הארץ, ממשיכי החלוצים מהעמק ומההר. ‏האלימות ממנה יש להזדעזע היא עשרות מקרי זריקות אבנים ובקבוקי תבעירה על יהודים מדי יום רק בגלל שהם יהודים, וכל זה בעידוד ובתמיכת הרשות הפלסטינית. ‏ממליצה לך לדבר על האלימות הזו עם גברת נולנד".

גם השר מתן כהנא תקף את בר לב וקרא לו לחזור בו מאמירתו: "עצוב לראות שאיש ביטחון עתיר ניסיון ושנים מקבל נרטיב שקרי וכל כך מעוות. המתיישבים ביהודה ושומרון אינם אלימים אלא חלוצים".

הפופולריים