יורש העצר נענה להזמנת בנט לבקר בישראל

יורש העצר נענה להזמנת בנט לבקר בישראל

בנט בריאיון לסוכנות הידיעות האמירתית: "אני מצפה להמשך פיתוח היחסים". גורם בפמליית ראש הממשלה: "הפגישות היום יתמקדו בחיזוק הקשרים בין שתי המדינות, בעיקר בתחומי מסחר וכלכלה" • במקביל לפגישת בנט-בן זאיד, דיווח באיראן: "פגישה ביטחונית" נערכה בין נציגי צבא איראן לאיחוד האמירויות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט ויורש העצר
צילום: צילום: חיים צח לעמ

ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש היום (שני) עם יורש העצר של איחוד האמירויות, השייח מוחמד בן זאייד בארמונו הפרטי באבו דאבי. בתום פגישתם הודיעה לשכת ראש הממשלה כי יורש העצר האמירותי נענה להזמנת בנט לבקר בישראל. בהתאם, הנחה ראש הממשלה את אנשיו להתחיל בעבודה על הביקור מול הצד האמירותי.

בהודעת הלשכה נמסר כי עיקר הביקור עסק בבניית הקשר וההיכרות האישית בין המנהיגים, ששוחחו בפתיחות והדגישו את רצונם בחיזוק השלום בין שתי המדינות ובניית היחסים הכלכליים. עוד נמסר כי ראש הממשלה הנחה את מנכ"ל משרדו להאיץ באופן דרמטי את קידום הסכם הסחר החופשי בין המדינות, ביחד עם משרד הכלכלה, כך שייחתם עוד ברבעון הראשון של שנת 2022.

בנט התראיין למנהל סוכנות הידיעות האמירותית הרשמית, מחמד א-רא'יסי, ואמר כי "היחסים בין ישראל ואיחוד האמירויות התייצבו בכל התחומים. אני מצפה להמשך פיתוח היחסים וייצובם. המדינות עובדות יחדיו לעתיד טוב יותר עבור ילדינו". בעניין מאמצי האמירויות לחיזוק השיתוף פעולה הבין-לאומי לטובת "העמידה בפני האתגרים המשותפים" הדגיש בנט כי ערכי הסובלנות, השלום, והדו-שיח משותפים ולכן נולדה ידידות שמחברת אותנו והתפתחה בכזו מהירות.

רמטכ"ל צבא איראן: "הוסדרו אי-הבנות" עם נציגי צבא האמירויות וסעודיה

במקביל לפגישת בן עם בן זאיד, סוכנות הידיעות YJC, המקורבת למשמרות המהפכה באיראן, מדווחת על "פגישת תיאום ביטחוני" בין נציגי צבא איראן, ערב הסעודית ואיחוד האמירויות. לפי הודעת הרמטכ"ל האיראני, "מספר אי-הבנות הוסדרו". עוד נמסר כי נוכחות צבאות זרים גורמת לאי יציבות באזור. סוכנות הידיעות הירדנית דיווחה על פגישה ביטחונית בין האיראנים לסעודים גם כן.

אמש ראש הממשלה נחת באבו-דאבי והתקבל על ידי שר החוץ האמירותי שייח עבדאללה בן זאיד במשמר כבוד. במעמד קבלת הפנים אמר בנט: "אני מעריך את האירוח החם שלכם, זו קבלת פנים נפלאה. אני מאוד נרגש להיות כאן, בביקור רשמי ראשון של מנהיג ישראלי כאן. אנחנו מצפים לחזק את מערכת היחסים בין המדינות". השניים, כך לפי הגורם בפמלייה, "שוחחו גם על החשיבות שבמתינות דתית, ועל הקו הסובלני שמאפיין את האמירויות".

הפופולריים