יורש העצר האמירותי הזמין את הרצוג לביקור רשמי

יורש העצר האמירותי הזמין את הרצוג לביקור רשמי

הנשיא בירך את יורש העצר לרגל חגיגות 50 שנה לאיחוד האמירויות • על פי הודעת בית הנשיא, השיחה עסקה בנושאים בילטרליים ואזוריים שונים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא המדינה יצחק הרצוג, יורש העצר האמירותי מוחמד בן זאיד
צילום: צילום: גטי אימג'ס

נשיא המדינה יצחק הרצוג שוחח אתמול לראשונה עם יורש העצר והשליט בפועל של איחוד האמירויות, שייח׳ מוחמד בן זאיד, כך הודיע הערב (שבת) בית הנשיא. על פי ההודעה, השיחה התנהלה באווירה חמה וידידותית ועסקה בנושאים בילטרליים ואזוריים שונים.

נשיא המדינה בירך את יורש העצר לרגל חגיגות 50 שנה לאיחוד האמירויות וציין את ההישגים הבלתי רגילים של הנסיכות בתחומים שונים. יורש העצר הודה לנשיא המדינה ואמר כי הוא מצפה לביקורו הממלכתי באיחוד האמירויות.

הנשיא הודה על ההזמנה וסיפר ליורש העצר עד כמה נלהבות וחיוביות התגובות בישראל ובאזור ממימוש הסכמי אברהם במגוון תחומים. השניים שוחחו על הפוטנציאל האדיר הקיים להעמקת שיתופי הפעולה בין המדינות שיסייע ליציבות במזרח התיכון ועל הצורך לקדם את הסכם הסחר החופשי בין שתי המדינות.

בחודש אוקטובר פורסם כי ראש הממשלה בנט צפוי אף הוא לבקר באיחוד האמירויות, לאחר שהוזמן לביקור רשמי על ידי יורש העצר. מדובר בביקור רשמי ראשון של ראש ממשלה ישראלי באיחוד האמירויות מאז החתימה על הסכמי אברהם. את ההזמנה קיבל משגריר האמירויות בישראל, מוחמד אל-חאג'ה.

הפופולריים