יעלון בביקורת על בנט ולפיד: אסור להציג כלפי חוץ עימות עם וושינגטון

יעלון: אסור להציג כלפי חוץ עימות עם וושינגטון

שר הביטחון לשעבר אמר כי יש לדבר על המחלוקות "בחדר סגור". יעלון ציין כי מהרגע שטראמפ יצא מהסכם הגרעין שנחתם ב-2015, היה צורך בהיערכות צבאית נגד איראן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה יעלון
צילום: משה יעלון

שר הביטחון לשעבר משה יעלון מבקר את ההתנהלות של ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד מול ארצות הברית סביב שיחות הגרעין. "אני חושב שלא צריך לצאת החוצה בעימות עם האמריקנים. יש מקום להגיד את הדברים, צריך להגיד את זה בחדר סגור", אמר יעלון בריאיון למואב ורדי בתוכנית "השבוע" בכאן 11. 

יעלון, שיצא נגד הסכם הגרעין בזמן שישב בממשלת נתניהו, ציין כי מהרגע שנשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ יצא מהסכם הגרעין שנחתם ב-2015, היה צורך בהיערכות שונה. "ההחלטות בתחום הביטחוני היו נכונות, אבל היה צריך להיערך לאפשרות שהאיראנים לא יתרגשו ויהיה צורך לפעול צבאית", אמר השר לשעבר והוסיף כי אם נתניהו היה זה שדחף את טראמפ לצאת מההסכם, "יש לו אחריות למשגה".

השר לשעבר הוסיף: "אני לא משוכנע שיהיה הסכם עכשיו – איראן גרעינית איננה אינטרס של ארצות הברית וגם לא אינטרס של רוסיה. המשמעות של זה היא שמדינות נוספות במזרח התיכון ישאפו לגרעין. אני רוצה לתאם עם ארצות הברית מהלך שבו מבודדים את המשטר הזה, מטילים עליו סנקציות ומאיימים עליו באופציה צבאית אמינה. ישראל צריכה להיערך גם לאפשרות של אם אין אני לי מי לי".

הפופולריים