"ארה"ב הזהירה את ישראל מפני תקיפות באיראן"

"ארה"ב הזהירה את ישראל מפני תקיפות באיראן"

עיתון הניו יורק טיימס: ישראל דחתה בקשת בכירים אמריקנים לחדול מתקיפות. עוד דווח כי איראן התגברה במהירות על כל הפגיעות במתקני הגרעין שלה ואף שיפרה את יכולותיה. בנוסף, בממשל ביידן בוחנים הסרה חלקית של עיצומים בתמורה להאטת העשרת האורניום
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כור גרעיני איראן, אראק, הסכם הגרעין, 23.12.19
צילום: צילום: אי-פי

ארצות הברית הזהירה את ישראל שהתקפותיה נגד מתקנים איראניים אינן מועילות ואף גורמות לתגובת יתר של טהראן, כך דיווח הלילה (שני) עיתון הניו יורק טיימס. על פי הדיווח, ישראל דחתה את בקשתם של הבכירים האמריקנים להפסיק את התקיפות.

עוד נכתב בדיווח כי איראן התגברה במהירות על כל הפגיעות במתקני הגרעין שלה ואף שיפרה את יכולותיה במקומות שנפגעו. בין השאר שיפרו האיראנים את יכולות הסייבר שלהם ואין עוד באפשרות ישראל וארצות הברית לעשות התקפה שתשתק את הצנטריפוגות באתרי הגרעין.

הניו יורק טיימס מדווח עוד כי בממשל ביידן שוקלים כיצד לעכב את העשרת האורניום האיראנית, ובין השאר בוחנים הסרה חלקית של עיצומים בתמורה להאטת העשרה, כדי לקנות עוד זמן עד להשלמת המשא ומתן בעניין.

להטריל את איראן | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

בתוך כך, שר הביטחון בני גנץ אמר אמש כי הוא מוכן לתמוך בהסכם עם איראן שיהיה חזק וארוך יותר, ושייקח את טהראן אחורה וישלול ממנה יכולות, אך אין זה המצב כרגע. בוועידת "הארץ" באנגלית אמר גנץ כי איראן רואה עצמה כהגמון המחמש צבאות טרור ומייצא אידיאולוגיה קיצונית, אמצעי לחימה, מימון וכוח אדם במזרח התיכון.

ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן אמר בכינוס כי האיראנים מעשירים אורניום כי הם יכולים והדבר חייב להעצר. "איני בטוח באפשרות להגיע להסכם היום. יש החלטה איראנית להתקדם ביכולות ובסרכזות ולהעשיר יותר אורניום", אמר כהן.

בסוף השבוע אמר שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין בכינוס בבחריין כי ממשל ביידן מחויב למאמצים לפתור את סוגיית הגרעין בדרכים דיפלומטיות. עם זאת הוסיף אוסטין כי אם טהראן אינה מוכנה לשאת ולתת ברצינות, ארצות הברית תבחן את כל הדרכים הנחוצות להגן על ביטחונה.

אתמול דווח כי חברת התעופה האיראנית "מאהאן אייר", שעובדת עם משמרות המהפכה, הייתה יעד למתקפת סייבר, כך דיווחה קבוצה בשם "מודעות למולדת". לפי הדיווח ב"איראן אינטרנשיונל" ההאקרים השיגו "מידע רגיש" על שיתוף הפעולה הקרוב של החברה עם כוח קודס של משמרות המהפכה. מדובר בחברה המבצעת משלוחי נשק מאיראן לחיזבאללה שעליה הוטלו סנקציות בעבר.

הפופולריים