הממשלה אישרה את חוק הגבלת כהונת ראש ממשלה

הממשלה אישרה את חוק הגבלת כהונת רה"מ

החוק אושר במשאל טלפוני. בקואליציה רוצים להביא אותו לאישור במליאה מחר • מיקי זוהר על התבטאות אמסלם: "מדבר מדם ליבו". ח"כ מהליכוד הגן על חברו למפלגה בריאיון לכאן רשת ב: "הכעס שלו נובע מהתסכול של אנשים בימין"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט לפיד סער ליברמן
צילום: צילום: Alex Kolomoisky/POOL

הממשלה אישרה הערב (ראשון) במשאל טלפוני את חוק הגבלת כהונת ראש ממשלה. בקואליציה רוצים להביא מחר את החוק לאישור בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. ההצעה של שר המשפטים גדעון סער שאושרה בשבוע שעבר פה אחד בוועדת השרים לחקיקה מגבילה את כהונת ראש הממשלה לשמונה שנים.  

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד הגן הבוקר על האמירות המעוררות המחלוקת שהשמיע חברו למפלגה דוד אמסלם בשבוע שעבר. בריאיון עם אריה גולן בכאן רשת ב אמר זוהר, כי "דודי מדבר מדם ליבו, הוא כואב את הכאב של הרבה מאוד מאזרחי ישראל שהובטח להם על ידי בנט שלא תוקם ממשלת שמאל". בהמשך אמר כי מחנה השמאל במדינה נוטה לחוסר אובייקטיביות: "מחפשים אותנו ולא מסתכים במראה על ההתנהלות של הקואליציה, שדורסת אותנו בוועדות הכנסת". 

האזינו לריאיון עם מיקי זוהר

כשהתבקש שוב להגיב על התבטאויותיו של אמסלם אמר כי "אנחנו מבינים שכמובן אין לזה שום כוונה. הכעס של אמסלם, העצבים שהוא מוציא באמצעות אמירות שאתם לא כל כך אוהבים, נובעים מהתסכול של הרבה מאוד אנשים בימין". 

האזינו לקטע מתוך ההתבטאות החריגה של אמסלם

חברת הכנסת מיכל רוזין התייחסה בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב לאי הקמת ועדת האתיקה, ואמרה בריאיון לאריה גולן: "האופוזיציה הופכת את המדינה לאנרכיה. אחרי שתיקנו את חלוקת הוועדות, בג"ץ אמר שמבחינתו הוא שקט וגם יועמ"שית הכנסת. הלכנו לקראת האופוזיציה. זה ניסיון להפר פה את כללי הדמוקרטיה. לא יכול להיות שהם, מתוך תסכול של איבוד שלטון, מרגישים שהם יכולים לעשות הכול".

האזינו לריאיון עם מיכל רוזין

בשיחה בשידור חי שערך אמסלם עם תומכיו בטוויטר בשבוע שעבר, תקף חבר הכנסת את בג"ץ: "אני חושב שאנחנו צריכים להיות מפוכחים ולהבין שמדובר כאן בזאבים שטורפים את כל מה שזז, ואם אנחנו לא נדע לרסן אותם ולהכניס אותם במכלאה, בסוף הם יאכלו אותנו שוב פעם". 

אמסלם מסר תגובה על דבריו לתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11, ואמר: "אפשר לשמוע את השיחה, מה שאמרתי, זה מה שהתכוונתי". בריאיון בתוכנית התייחס גם ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד לדברים, וגיבה את אמסלם: "אני מסכים איתו, יש דורסנות של מערכת המשפט והפקידות כלפי הדמוקרטיה הישראלית. דבריו של אמסלם אינם אלימים. הוא התכוון לחוק היועמ"שים שאני הגשתי".

הפופולריים