סערת אמסלם והמכלאות - איך הגיב חבר הכנסת?

סערת אמסלם והמכלאות - איך הגיב חבר הכנסת?

בדיון בטוויטר נשמע הח"כ מהליכוד תוקף את בג"ץ: "מדובר בזאבים שטורפים, ואם אנחנו לא נדע לרסן אותם הם יאכלו אותנו" • בשיחה עם כאן חדשות אמר: "מה שאמרתי זה מה שהתכוונתי • ח"כ אמיר אוחנה: "אני מסכים איתו, דבריו לא אלימים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דודי אמסלם
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סערה התעוררה בימים האחרונים סביב דבריו של חבר הכנסת דודי אמסלם, לאחר שהתבטא ביום שלישי בצורה חריגה בשידור חי בטוויטר, בו נשמע תוקף את בג"ץ: "אני חושב שאנחנו צריכים להיות מפוכחים ולהבין שמדובר כאן בזאבים שטורפים את כל מה שזז, ואם אנחנו לא נדע לרסן אותם ולהכניס אותם במכלאה, בסוף הם יאכלו אותנו שוב פעם". 

האזינו לקטע מתוך ההתבטאות של אמסלם בטוויטר

בתגובה שנתן לתוכנית "הכול פוליטי" עם סולימאן מסוודה ויערה שפירא בכאן 11, אמר אמסלם: "אפשר לשמוע את השיחה, מה שאמרתי זה מה שהתכוונתי". בריאיון בתוכנית התייחס גם ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד לדברים, וגיבה את אמסלם: "אני מסכים איתו, יש דורסנות של מערכת המשפט והפקידות כלפי הדמוקרטיה הישראלית. דבריו של אמסלם אינם אלימים. הוא התכוון לחוק היועמ"שים שאני הגשתי".

בהמשך שיחת הוידיאו, שקיבלה את השם: "חבר הכנסת דודי אמסלם בלי פילטרים", אמר אמסלם לגולשים: "ראש הממשלה נתניהו, אני קורא לו ראש הממשלה, הוא שליחו של הקדוש ברוך הוא, הוא המנהיג היהודי הכי חשוב מזה 150-100 שנה... האוניברסיטאות, בתי הספר ובתי המשפט הם נגד מזרחים. כל פקיד שממנים ישר מתהפך על הליכוד. זה לא יקרה יותר. האנשים במדינה מרגישים מושפלים, הם ירוצו לקלפי וננצח. ואז אין יותר ועדות איתור, אין יותר נבחרת דירקטורים. הממשלה תהיה ועדת האיתור - רק אנחנו נמנה, פקיד שלא יעזור לנו נחתוך לו את המשכורת".

"אם אני אהיה יו"ר הכנסת, אני לא נותן להם להיכנס לשטח הכנסת", המשיך אמסלם. "שילכו לבית המשפט העליון שלהם. גם את השופטים שם נחליף מיד - ביום שננצח. נגמר הסיפור הזה של בגין 'יש שופטים בירושלים'. אנחנו נדרוס אותם. נביא להם חוקים על הראש שהם לא יתאוששו 20 שנה".

"האמירות של אמסלם - חשד להסתה ואלימות של ממש"

חברת הכנסת ויו"ר סיעת מרצ, מיכל רוזין, פנתה אתמול במכתב ליו"ר ועדת האתיקה, יוראי להב-הרצנו, בדרישה לכנס בדחיפות את הוועדה כדי לדון בהתבטאויותיו של ח"כ אמסלם, "שיש בהן חשד להסתה ואלימות של ממש", ובבקשה להטיל עליו סנקציות.

ח"כ מוסי רז ממרצ התייחס היום באירוע שבתרבות בחדרה לדברי אמסלם ואמר: "אני חושב שהפעם אמסלם חרג, הוא בעצמו לא מאמין למה שאמר". 

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, רם בן ברק, אמר: "מה שמסוכן בהתבטאויות של דודי אמסלם זה שיש אלו שמאמינים לו, כולל הוא עצמו". יו"ר סיעת כחול לבן איתן גינזבורג מתח ביקורת על השתיקה של חברי הליכוד נוכח דברי אמסלם: "פעם הליכודניקים היו מזדעזעים מהדברים, אבל היום לביביסטים זה נשמע כמו משהו הגיוני".

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק צייץ: "היו ימים בהם משפטי הסתה וטינוף כשל אמסלם היו נלחשים באנונימיות פחדנית. היום הם נאמרים בראש חוצות... זו מורשת נתניהו בהתגלמותה וזו הסיבה שאסור לעצור לפני שהכת הביביסטית של ׳כוח, כסף וכבוד׳ תנודה אל מחוץ לחיים הציבוריים שלנו".

לאור המתקפה שעורר נגדו, אתמול יצא אמסלם במתקפה נגדית וצייץ: "אני מבין שבחוגי השמאל והאליטה, לאדוני הארץ מתהפכת הבטן והם מזועזעים, כאשר אני מטיח להם בפנים את האמת הפשוטה של המחנה הלאומי. מה לעשות, אני פשוט שם להם מראה מול הפרצוף. שבת שלום ומבורך"

הפופולריים