לאחר התבטאות השר הטורקי: בנט שוחח עם משפחתם של נטלי ומורדי אוקנין

אחרי דברי השר הטורקי: בנט שוחח עם המשפחה

רה"מ ציין כי נעשים "מאמצים מסביב לשעון" כדי להביא לפתרון. שר הפנים הטורקי טען כי בני הזוג "צילמו וסימנו את ביתו של ארדואן" וכי "ניתן לקרוא לזה ריגול פוליטי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נטלי ומורדי וקנין
צילום: צילום: פייסבוק

לאחר התבטאות השר הטורקי - ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח עם משפחתם של נטלי ומורדי אוקנין. בנט עדכן במאמצים הנעשים במטרה להביא את הנושא לפתרונו בהקדם. שר הפנים של טורקיה סולימן סוילו טען כי בני הזוג "צילמו וסימנו את ביתו של ארדואן" וכי "ניתן לקרוא לזה ריגול פוליטי".

בתוך כך, בזמן שהזוג הישראלי מוחזק בכלא, ביטאון המשטר של ארדואן קורא לציבור לבקר בירושלים: "בשל הכיבוש הישראלי, השפעת המגפה על המוסלמים בירושלים הייתה קשה יותר. המוסלמים בירושלים רוצים שנסייע להם מול הציונים".

אמש פורסם בחדשות הערב כי בימים האחרונים התקיימו שיחות בין ראש המוסד דדי ברנע ומנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז, לבין בכירים טורקים. השיחות נערכו לאחר שישראל הבהירה בצורה פומבית כי בני הזוג העצורים אינם עובדים בעבור שום סוכנות כלשהי.

אתמול קיים בנט הערכת מצב נוספת בפרשה. הדעות בישראל חלוקות לגבי האפשרות לסיים את הפרשה בצורה מהירה. גורם מדיני סבור כי מבחינה רחבה יותר, המשך הפרשה עלול להביא לפגיעה גם בתיירות הטורקית, ומנגד, ישנם גורמים המביעים פסימיות בנוגע לאפשרות לסיים את הפרשה במהרה ולהביא לשיחרורם.

הפופולריים