האולטימטום של רע"ם: אם חוק החשמל לא יעבור - לא יהיו הצבעות במליאה

האולטימטום של רע"ם לקואליציה - בגלל חוק החשמל

יוזם החוק, ח"כ ווליד טאהא: "אם הממשלה הולכת ליפול בגלל חוק החשמל - אז שתיפול" • סביבת השרה שקד אומרים: אם הצעת החוק תעלה ביום רביעי בלי שתושג הסכמה – הקואליציה תתנגד לה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, וליד טאהא
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשבר בקואליציה סביב חוק החשמל, שיאפשר חיבור לחשמל של עשרות אלפי בתים שניבנו ללא היתר - מחריף. הערב (שני) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ברע"ם הציבו אולטימטום לקואליציה, לפיו אם הצעת החוק לא תעבור בוועדת הפנים - לא תעבור אף חקיקה במליאה.

על פי הפרסום, יוזם החוק - חבר הכנסת ווליד טאהא מרע"ם אומר כי שרת הפנים איילת שקד עסוקה בלרצות את חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ ואיתמר בן-גביר. עוד דווח כי בסיעת רע״ם זועמים גם על השינוי בחלוקת הרווחים של מפעלי ים המלח עליו החליטה לאחרונה השרה שקד.

בתוך כך, עוד פורסם היום בחדשות הערב כי חבר הכנסת טאהא רצה בכל זאת להעלות את החוק להצבעה, אבל גילה שלא רק השרה שקד מתנגדת לחוק, אלא כל חברי הקואליציה. על פי הפרסום, חברי סיעת רע"ם החליטו שלא להצביע על חוק החשמל לאחר שבקואליציה התקבלה החלטה להצביע נגדו.

אלא שאז הכניס חבר הכנסת טאהא שינויים בהצעת החוק בניגוד לסיכומים שהתקבלו עם משרד הפנים. בשיחות סגורות אומר חבר הכנסת טאהא כי ״אם הממשלה הולכת ליפול בגלל חוק החשמל - אז שתיפול״. מנגד אומרים בסביבת השרה שקד כי אם הצעת חוק תעלה ביום רביעי בלי שתושג הסכמה – הקואליציה צפויה להתנגד לה.

הפופולריים