בעקבות הביקורת: השר לשעבר מאיר שטרית פורש מוועדת האיתור לתפקיד היועמ"ש

מאיר שטרית פורש מוועדת האיתור לתפקיד היועמ"ש

במכתבו תקף שטרית את המבקרים: "דמי אינו הפרק. אני בז לכל המתחסדים שהתנפלו בעיוורון על נושא שכולו שקר ועלילת שווא". סער יצטרך כעט למצוא מועמד לוועדה שיסכים לפיצול תפקיד היועמ"ש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר שטרית
צילום: צילום: פלאש 90

השר לשעבר מאיר שטרית הודיע הבוקר (שני) כי הוא פורש מוועדת האיתור לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. זאת בעקבות הביקורת שנמתחה על מינויו כחבר בה. כעת יצטרך שר המשפטים גדעון סער למצוא נציג חדש, שיסכים לפיצול תפקידו של היועץ, מה שהקשה עליו למצוא מועמד עד כה. 

במכתבו תקף שטרית: "המתקפות הפרועות עליי וגם עליך שלא פסקו גם אחרי החלטת הממשלה העלו אצלי הרהורים נוגים וצער. חוששני כי באווירה שנוצרה ללא שום הצדקה ייפגע תהליך המינוי. אני מעוניין שיבחר האדם המתאים ביותר לתפקיד זה. נדהמתי מההשתלחות הבוטה בי תוך הסתמכות על עלילה שקרית שאין בה אמת. דמי אינו הפרק. אני בז לכל המתחסדים והמתחסדות אשר בלי לבדוק לגופו של עניין התנפלו בעיוורון על נושא שנדוש ונדון כבר לפני כשמונה שנים שכולו שקר ועלילת שווא". 

סער הגיב להחלטה ומסר: "אני מכבד את החלטתו של השר לשעבר מאיר שטרית. צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה לו בשל היענותו לפנייתי". 

בשבוע שעבר אישרה הממשלה את מינויו של שטרית לתפקיד. מפלגת העבודה והשרים תמר זנדברג וניצן הורוביץ ממרצ הצביעו נגד ההחלטה. זנדברג אמרה בדיון כי "יש בעיה של טוהר מידות בהיבט הציבורי עם המינוי של שטרית". בישיבת הממשלה הבוקר הודיע שר המשפטים גדעון סער כי הוא מתכוון לבקש מהוועדה להציע מספר מועמדים, שמתוכם יבחר שר המשפטים את המועמד שיעלה לאישור הממשלה.

השרה מרב מיכאלי אמרה על הצבעת מפלגת העבודה נגד מינוי שטרית: "החברים בוועדת האיתור לתפקיד המשרה הכל כך חשובה של היועמ"ש צריכים להיות אנשים ללא רבב. זה לא המקרה כאן, לכן שרי העבודה הצביעו נגד". 

שר המשפטים סער ענה בתום ישיבת הממשלה לביקורת: "אני אמון על אמות המידה המשפטיות, שאלתי את המועמד על הפרסומים מעברו, ושוחחתי עם היועמ״ש לממשלה שהעביר לי את ההודעה על גניזה התיק בשנת 2014". הוא הוסיף: "השר לשעבר שטרית עשה קריירה עשירה ומפוארת בשירות הציבורי. הוא לא נחשד ולא נאשם בדבר. איני מוצא סיבה לפסול אותו". 

הפופולריים