המסר של ירדן לבנט: לא היה שיח מדיני עם עבאס

המסר של ירדן לבנט: לא היה שיח מדיני עם עבאס
בירדן הדגישו כי הודעת סוכנות הידיעות בממלכה אינה משקפת את תוכן המפגש. על פי הירדנים מדובר בפגישת היכרות שהתקיימה ביוזמת המלך. הפגישה התקיימה היום ברבת עמון בידיעת ראש הממשלה בנט ושר החוץ לפיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עבדאללה מלך ירדן, מנסור עבאס, נפתלי בנט
צילום: צילום: אי-פי; יונתן זינדל, פלאש 90

ירדן הבהירה ללשכת ראש הממשלה נפתלי בנט כי פגישתו של המלך עבדאללה עם יושב ראש רע"ם מנסור עבאס, שהתקיימה היום (שלישי) ברבת עמון, הייתה פגישת היכרות ביוזמת המלך ולא התקיים בה שיח מדיני – כך דווח בחדשות הערב בכאן 11. בירדן הדגישו כי הודעת סוכנות הידיעות הירדנית ששני האישים דנו בסוגייה הפלסטינית, אינה משקפת את תוכן המפגש.

מוקדם יותר הערב הודיעה לשכת המלוכה בירדן באופן רשמי כי המלך עבדאללה נועד היום יו"ר רע"ם ברבת עמון. על פי ההודעה הירדנית, השניים דנו בהתפתחויות בשטחים הפלסטיניים ובדרכים לקדם את תהליך השלום.

עוד צויין כי מלך ירדן הדגיש את עמידתו לצד "האחים הפלסטינים במאמצם להשיג זכויות צודקות ולגיטימיות" וכי הוא "הדגיש את הצורך לכונן שלום צודק וכולל על בסיס פתרון שתי המדינות, שיבטיח את הקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית בקווי 67, שבירתה מזרח ירושלים". בנוסף, הדגיש עבדאללה מול עבאס כי ירדן ממשיכה להשקיע את מירב המאמצים כדי להגן על המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות בירושלים, "מתוקף האופטרופסות ההאשמית".

בירושלים אמרו אחר הצהריים כי חבר הכנסת עבאס עדכן מראש את ראש הממשלה בנט ואת שר החוץ לפיד על נסיעתו לירדן. הנסיעה לא הוגדרה שליחות מדינית.

הפופולריים