בנט ולפיד מבהירים: "מתנגדים לפתיחת קונסוליה אמריקנית לפלסטינים בירושלים"

בנט ולפיד: נגד פתיחה קונסוליה לפלסטינים בי-ם
ראש הממשלה ושר החוץ לכאן חדשות: "הבהרנו לאמריקנים את זה" • בנט על התקציב: "הבאנו את הספינה לחוף מבטחים, הממשלה יציבה ותמלא את ימיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט, לפיד, ליברמן, הצהרה, 6.11.21
צילום: צילום: אוהד צויגנברג, פול

בדרך לעימות עם האמריקנים? ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד הבהירו הערב (שבת) בתשובה לשאלת כאן חדשות: "אנחנו מתנגדים לפתיחת קונסוליה אמריקנית לפלסטינים בירושלים. הבהרנו להם את זה".


אחרי אישור התקציב כינסו בנט, לפיד ושר האוצר אביגדור ליברמן מסיבת עיתונאים. בנט אמר כי "הוצאנו את ישראל משלוש שנים של אי יציבות. הממשלה יציבה ותמלא את ימיה". ראש הממשלה הוסיף כי "מחר בבוקר עם ממשלה יציבה ותקציב אנחנו מתחילים, המבחן הגדול הוא איפוק. אם נניח לתחרות בינינו הצידה, הרי אין בחירות בקרוב, ניקח את מדינת ישראל עשרה צעדים קדימה".


השר ליברמן ציין כי הוא לא זוכר רמת שיתוף פעולה כמו בממשלה הזאת. "לפעמים יש עימותים, אבל בגדול הייתה רמת שיתוף פעולה", אמר שר האוצר. שר החוץ הסביר כי "שמנו את האגו בצד לבנות מכונה. אין לנו זמן לירידות בטוויטר". לפיד התייחס לאמירות נגד יו"ר הכנסת מיקי לוי: "צרחו על מיקי לוי קללות איומות ומי שצרח עליו ככה ירד מהפסים".

סגן שר במשרד ראש הממשלה אביר קארה אמר בריאיון ליערה שפירא ולסולימאן מסוודה על החוקים שמקדם שר המשפטים סער כי הוא מתנגד לחקיקה פרסונלית. קארה: "אם החוקים לא רטרואקטיביים, אני בעד הגבלת כהונה ל-10 שנות כהונה. בנושא כתבי האישום אני מאוד מפחד שייעוץ משפטי יקבע מי יהיה ראש ממשלה. המפלגה בקו אחיד, ב-99.9% מהמקרים אצביע יחד עם המפלגה", ציין.


שרת האנרגיה קארין אלהרר שלא הורשתה להיכנס למתחם הדיונים בגלזגו עם רכבה המיוחד, ומאוחר יותר ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון התנצל בפניה, אמרה על האירוע כי "ב-2021 זה לא צריך לקרות, בישראל זה לא היה קורה". אלהרר ציינה כי גם בישראל לא הכול נגיש, אך הממשלה מטפלת בדברים.


חבר הכנסת יצחק פינדרוס מיהדות התורה אמר בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה בתוכנית בכאן 11 כי "אני לא חושב שיכולנו למנוע מהלכים שנעשו מתוך הקואליציה". פינדרוס הסביר כי "בהצבעות על התקציב האופוזיציה הייתה 59 חברים ברזל". לדבריו, המעשים של הממשלה הזו מוכיחים שאנחנו צריכים לעשות הכול כדי להפיל אותה.

על סערת נשות הכותל, אמר חבר הכנסת פינדרוס כי "גלעד קריב בא לכותל לעורר פרובוקציה. הוא לא היה נכנס - אני הייתי עוצר אותו פיזית".


חברת הכנסת גלית דיסטל אטבריאן מהליכוד התייחסה לאמירות בהפגנת הימין: "לא מוציאים כרטיס אדום רק לקבוצה אחת. הגזענות כלפינו היא בלתי נתפסת. מאז שנבחרתי כשאני מגיעה לאולפן אני סופרת עם סטופר מתי אדרש להתנצל - אינני מתנצלת יותר - הלאה".
הפופולריים