ח"כ לוי אבקסיס גערה בסדרנית הכנסת: "חצופה. תורידי ממני את הידיים"

ח"כ לוי אבקסיס גערה בסדרנית הכנסת: "חצופה"

חברת הכנסת מהליכוד התבקשה לצאת מוועדת הכספים, כשסירבה לעשות את זה ניגשו אליה שתי סדרניות. לוי אבקסיס הטיחה בסדרנית: "אני מעדיפה שהיא תיגע ולא את". לוי אבקסיס הביעה צער בפוסט בפייסבוק, וכתבה: "מעולם לא חוויתי התנהגות אלימה שחדרה לפרטיותי כפי שחשתי הערב"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורלי לוי אבקסיס בוועדה
צילום:

ח"כ אורלי לוי אבקסיס גערה בסדרנית של הכנסת כשזו נדרשה להוציאה מדיון ועדת הכספים הערב (חמישי). בין היתר אמרה לוי אבקסיס לסדרנית "חצופה. תורידי את הידיים ממני". כמו כן, החוותה לעבר סדרנית נוספת ואמרה: "אני מעדיפה שהיא תיגע בי ולא את". 

תחילת האירוע בהוראת יו"ר הוועדה ח"כ אלכס קושניר ללוי אבקסיס לצאת מהחדר. חברת הכנסת השתהתה והמשיכה לדבר למרות הבקשה, מה שהביא שתי סדרניות לעבר לוי אבקסיס שדחקו בה לצאת מהחדר. אחת הסדרניות נגעה בלוי אבקסיס, וזו גערה בה. חברי הכנסת במקום ניסו להרגיע את לוי אבקסיס, אך זה יצאה מהחדר בקריאה: "חצופה". 

כשעתיים לאחר התקרית, ח"כ לוי אבקסיס פרסמה פוסט בפייסבוק ובו כתבה: "מעולם לא חוויתי התנהגות אלימה שחדרה לפרטיותי כפי שחשתי הערב בדיון בוועדת הכספים". לוי הוסיפה: "אין הגדרה אחרת ללחיצה חזקה על הצלעות פרט לאלימות ובריונות". בסיום הודעתה כתבה לוי: "צר לי באם הסדרנית נפגעה ולמותר לציין את הערכתי הגדולה לכלל לעובדי ולעובדות הכנסת באשר הם".

"מה שתמוהה בעיניי שאף אחד, לא יו"ר הכנסת, לא התקשורת ולא הח"כים ואף לא מנכ"ל הכנסת טרחו לברר מולי את האירוע או לפחות לשמוע גרסה נוספת", כתבה ח"כ לוי אבקסיס. "מיו"ר הכנסת ציפיתי להתנהג בממלכתיות כמו יו"ר הכנסת, ולא כמו ח"כ מיקי לוי שאנו מכירים מהעבר הלא רחוק". 

ח"כ לוי אבקסיס התייחסה להודעה שהוציא הערב יו"ר הכנסת מיקי לוי, בה נכתב: "אני מגנה את ההתנהגות החצופה, הפוגענית והמזלזלת של חברת הכנסת לוי אבקסיס כלפי סדרנית בכנסת שבסך הכול עשתה את עבודתה נאמנה. עובדי הכנסת לא יהיו שק החבטות של חברי כנסת שאיבדו כל רסן".

חברי כנסת רבים כתבו היום הודעת תמיכה בסדרנית. ח"כ שירלי פינטו כתבה הערב: :התקשרתי עכשיו למרינה (הסדרנית - י"ש) המקסימה, להרגיע אותה. לאף חבר כנסת אין שום זכות לצעוק על עובד כנסת. הם עובדי הכנסת ולא עבדי הכנסת בכוונתי לפנות בדחיפות ליו״ר הכנסת על מנת להוציא הבהרה על התנהלות מול עובדי הכנסת".

ח"כ ולדימיר בליאק הגיב לתקרית: "היחס המזלזל והבלתי נסבל של ח"כ אורלי לוי אבקסיס בוועדת הכספים לסדרנית מרינה, עובדת הכנסת מסורה ומוערכת, אשר נמצאת במשכן לילות כימים - הוא כתם על כל חברי הכנסת".

הפופולריים