הכרזת ארה"ב נגד NSO: המסר האמריקני לישראל

הכרזת ארה"ב נגד NSO: המסר האמריקני לישראל

ישראל חייבת להגביל את רשימת המדינות אליהן היא מייצאת את תוכנת הריגול - לא רק על בסיס ביטחוני, אלא גם על בסיס ערכי • על פי ניסיון העבר, כשהמסר לא נקלט - שיחות הנזיפה יגיעו בהמשך
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוגו NSO ארכיון
צילום: צילום: כאן חדשות

בעקבות הודעת משרד המסחר האמריקני על הוספת NSO Group ו-Candiru לרשימת התאגידים שפוגעים באינטרסים של ארצות הברית, חברות אמריקניות לא יוכלו לייצא טכנולוגיה לחברות הללו, ברמה של טכנולוגיה בסיסית כמו תוכנות של מייקרוסופט, ציוד של חברת Dell ועוד. כך דווח היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. אולם, ההודעה האמריקנית היא למעשה מהלך ארוך טווח לצמצום פעילות החברה.

המסר האמריקני לישראל בהודעה הוא ההוראה להגביל את רשימת המדינות אליהן יכולה NSO וחברות ריגול סייבר נוספות לייצא את טכנולוגיית הריגול שלהן, לא רק על פי סולם הערכים הביטחוני של ישראל, אלא גם על פי סולם ערכי. הכוונה כאן בין היתר היא לענייני זכויות אדם, נושא שהממשל האמריקני חרט על דגלו.

בישראל בוחנים כעת את ההשלכות בעקבות ההודעה האמריקנית, ויצטרכו לקבל החלטה בשאלה המרכזית: האם להגביל את רשימת המדינות אליהן NSO מייצאת את מוצריה. אם לשפוט על פי ניסיון העבר, במקרה של סין - כשהאמריקנים מעבירים מסר בצורה עדינה והוא לא נקלט בישראל, הנזיפה האמריקנית ושיחות הנזיפה - יגיעו בהמשך.

הפופולריים