סחבקיה? הקואליציה צריכה שהאפקט הזה יחזיק לפחות עד ליל ההצבעות

בנט צריך שהסחבקיה תחזיק לפחות עד ליל ההצבעות

בכירי הקואליציה נצפו מחובקים בגיבושון שארגנו, אבל מה שחשוב באמת כדי שממשלת בנט-לפיד תחזיק מעמד הוא שיתוף הפעולה של הח"כים מהשורות האחוריות - לקראת ליל ההצבעות על התקציב. מי לא היו בגיבוש? מפלגת רע"ם, שכעסו שהתקיים ביום הזיכרון לטבח כפר קאסם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גיבוש הקואליציה
צילום: -

הגיבושון של הקואליציה הנפיק תמונות של בכירי ממשלת בנט-לפיד מתחבקים, אבל מה שחשוב באמת לקואליציה הם הח"כים מהשורות האחוריות - אלה שפונים אליהם, בעיקר בימינה ובתקווה חדשה, לקראת הבאת התקציב להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

האפקט של ימי גיבוש, יודע כל מי שהשתתף באחד כזה מטעם העבודה שלו, מחזיק לחמישה ימים פלוס מינוס - אבל זה בדיוק מה שהקואליציה צריכה. בנט צריך שהח"כים ילכו לליל הצבעות אחד בכנסת על חוק ההסדרים בתחושת גיבוש ושיתוף פעולה.

אבל מאחורי החיוכים, ח"כים בגוש לפיד מפנים אצבע מאשימה לבנט ולשקד שהם מדברים אחרת בתוך הקואליציה ואחרת לקהל המצביעים שלהם. הם טוענים שהקולות שנשמעו מבנט ומשקד של "לפיד לא יהיה ראש ממשלה ולא תהיה רוטציה" היא לא פליטת פה - אלא הם עומדים מאחורי זה.

מי לא הגיעו ליום הגיבוש? מפלגת רע"ם בראשות מנסור עבאס, שלא ראו בעין יפה את בחירת התאריך, בו-בזמן שמתקיים טקס זיכרון להרוגי טבח כפר קאסם. ח"כ עיסאווי פריג' רוצה להעביר הצעה ממשלתית שתכיר בטבח הזה, והשרה שקד אמרה על כך באופן מפורש: "לא יקרה".

הפופולריים