בצל השיחות עם איראן: בנט יפגוש את נשיא צרפת ורה"מ בריטניה

בצל שיחות הגרעין: בנט יפגוש את מקרון וג'ונסון

פסגת האקלים העולמית בגלזגו תפגיש את רה"מ עם כמה ממנהיגי העולם. בלו"ז הפגישות של בנט לא נכללה נכון לעכשיו פגישה עם הנשיא ביידן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ועידת האקלים גלאזגו, סקוטלנד
צילום: צילום: אי-פי

בצל השיחות עם איראןראש הממשלה נפתלי בנט יפגוש בשבוע הבא את נשיא צרפת עמנואל מקרון ואת ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון - כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. הפגישות יתקיימו במסגרת ועידת האו"ם לענייני אקלים שתיערך בגלזגו, סקוטלנד. על פגישה עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, שגם ישתתף בוועדה, לא פורסם.


מנהיגים נוספים שייוועד עמם ראש הממשלה בנט הם מנהיגי הודו, בחריין, אוסטרליה, איטליה והונדורס. סביב פגישותיו של בנט עם נשיא צרפת מקרון וראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, יחוגו סביב פרשת NSO, שעוררה כעס רב במדינות אלה. פגישתו של בנט עם יורש העצר וראש ממשלת בחריין סלמאן בן חמד, תהיה הפגישה הראשונה של ראשי ממשלות ממדינות אלה. 

בתוך כך, שגרירת ארצות הברית באו"ם, לינדה תומאס גרינפילד, צפויה להגיע בעוד כשבועיים לביקור בישראל. זהו ביקורה הראשון של השגרירה בישראל, והיא צפויה לבקר גם ביעדים נוספים במזרח התיכון. הביקור מתקיים על רקע לחץ שמפעילה ישראל כדי שמועצת הביטחון תפעל נגד איראן. החשש בישראל הוא ששיחות הגרעין יביאו למשיכת זמן נוספת מצד האיראנים - ולהמשך ההעשרת אורניום בדרך לפצצה.

הפופולריים