שורת מדינות באירופה לישראל: חזרו בכם מאישור הבנייה ביו"ש

מדינות באירופה לישראל: בטלו את הבנייה ביו"ש

צרפת, גרמניה, איטליה, הולנד, פולין וספרד ומדינות נוספות הצטרפו לארצות הברית, ופרסמו הצהרה משותפת.
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יישוב שבות ביהודה ושומרון, סיפוח, החלת ריבונות
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

שורת מדינות באירופה, בהן צרפת, גרמניה, איטליה, הולנד, פולין וספרד, פרסמו היום (חמישי) הצהרה משותפת נגד אישור אלפי יחידות הדיור בהתנחלויות. בהודעה הם קראו בישראל לחזור בה מההחלטה. 

בהודעת משרד החוץ הגרמני נכתב: "קוראים לממשלת ישראל לחזור בה מהחלטתה לקדם בנייה של כ-3,000 יחידות דיור בגדה המערבית. אנו שוב מתבטאים בחריפות נגד המדיניות הישראלית לפיתוח ההתנחלויות בשטחים הפלסטיניים הכבושים. המדיניות הזאת מפרה את החוק הבינלאומי ומערערת את המאמצים למצוא פתרון של שתי מדינות לשני עמים. אנו קוראים לשני הצדדים להתבסס על הצעדים שננקטו בחודשים האחרונים כדי לשפר את שיתוף הפעולה ולהפיג מתחים".

אתמול אישר המנהל האזרחי את בנייתן של 3,144 יחידות דיור בהתנחלויות, חרף הלחצים מצד ארצות הברית. זו הפעם הראשונה שמאושרת בנייה בהיקף רחב בשטחים בימי ממשלת בנט ובתקופת ממשל ביידן. הפעם האחרונה שבה אושרה בנייה בהתנחלויות הייתה לפני כתשעה חודשים, בחודש ינואר.

1,800 מיחידות הדיור שדנו בהן יקבלו את האישור הסופי, ואילו 1,344 רק יקודמו, ויזדקקו לאישורים נוספים. ביום ראשון צפויים לאשר במנהל האזרחי 1,303 יחידות דיור עבור הפלסטינים בשטחי C. 

יום קודם לכן מסר דובר משרד החוץ האמריקני, נד פרייס, כי "ארה"ב מודאגת מאוד מהחלטה של ממשלת ישראל לקדם אלפי יחידות דיור בשטחים". על כך הוא הוסיף: "אנחנו פועלים כרגע מול מקבילנו הישראלים ברמות הבכירות ביותר". בהצהרתו הדגיש פרייס כי מהלכים אלה "לא עקביים עם המאמצים להפחית את המתחים ופוגעים בסיכויים לפתרון שתי המדינות שוושינגטון מקדמת".

הפופולריים