חוק כפר קאסם | גורמים בעיר: ביקור הנשיא עלול לגרום למבוכה

חוק כפר קאסם | גורם בעיר: ביקור הנשיא יביך
בעיר חוששים: לא נוכל לעצור אנשים שיתפרצו בזמן הביקור, אם הממשלה תפיל את החוק שדורש הכרה בטבח ביישוב בשנת 1956 • הח"כים הערבים במרצ הבהירו להנהלת המפלגה: לא נוכל להתנגד לחוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בוז'י הרצוג, ארכיון
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ברקע המתיחות סביב חוק כפר קאסם: הנשיא יצחק הרצוג מתכנן ביקור בעיר, אולם גורמים בעירייה אמרו היום (שני) לכאן חדשות כי יהיה מביך אם הנשיא יבקר בעיר אחרי שהכנסת תפיל את החוק שיכיר בטבח. "אם אנשים יתפרצו בזמן ביקורו - לא נצליח לעצור אותם״, אמר הגורם. ביקור הנשיא הרצוג טרם נסגר סופית. 

בד בבד, חברי הכנסת הערבים במרצ מבהירים להנהלת המפלגה שהם לא יתנגדו לחוק. בינתיים נבחנת האפשרות שהם ייעדרו מהמליאה בזמן ההצבעה.

חוק כפר קאסם מבקש הכרה בטבח ביישוב בשנת 1956, ולהכניס אותו לתוכניות הלימוד במשרד החינוך. השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' אישר את המתיחות שקיימת במרצ בנוגע לחוק, ואמר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב: "אני נכד לניצול מהטבח. אני בפוליטיקה כדי למנוע דברים כאלה בעתיד. אני תומך בלב שלם בהצעה". 

האזינו לריאיון עם השר עיסאווי פריג' בכאן רשת ב

גם ברע"ם הבהירו לקואליציה שאין להם כוונה להצביע נגד החוק לאור העובדה שכפר קאסם הוא יישוב חשוב לתנועה האסלאמית ונחשב לעוגן עבורה. ברקע החוק מעורר המחלוקת, מנסה השר פריג' לדחות את ההצבעה עליו בשבועיים.

הפופולריים