אחרי עשור: בוטלה אזהרת המסע למרוקו

אחרי עשור: בוטלה אזהרת המסע למרוקו

ההחלטה התקבלה לאחר הערכת המצב, לפיה ירדה רמת האיום המוערכת במדינה • בשלב זה מתקיימות טיסות בין מרוקו לישראל על בסיס יומי • לפני חודשיים חנך שר החוץ לפיד את נציגות ישראל ברבאט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה דגלים מרוקו ישראל
צילום: צילום: גטי אימג'ס

המטה לביטחון לאומי הודיע היום (שני) על ביטול אזהרת המסע למרוקו, שהייתה תקפה במשך יותר מעשור. ההחלטה התקבלה לאחר הערכת המצב, לפיה רמת האיום המוערכת במדינה ירדה. במל"ל הוסיפו כי "מומלץ להמשיך ולנקוט בעירנות מוגברת בעת השהייה במרוקו".

בשלב זה מתקיימות טיסות בין מרוקו לישראל על בסיס יומי, בעיקר של חברת התעופה אל-על. גם חברת התעופה המרוקנית "רויאל אייר מורוק", צפויה לקיים טיסות לישראל בקרוב.

בחודש אוגוסט חנך שר החוץ יאיר לפיד את נציגות ישראל ברבאט בירת מרוקו, ואמר כי "בתוך חודשיים נפתח שגרירויות מלאות גם ברבאט וגם בישראל". הטקס התקיים במעמד סגן שר החוץ המרוקני, מוחסין ג׳זולי, ובמהלכו גזרו השרים את הסרט, חשפו את הלוט וראש הנציגות הישראלית דוד גוברין קבע מזוזה במקום.

בדצמבר האחרון הגיעה משלחת של נציגים של ישראל וארצות הברית לביקור רשמי שבמהלכו נחתמו הסכמים לשיתוף פעולה בין ירושלים לרבאט. כמה ימים לאחר מכן שוחח ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו עם מלך מרוקו מוחמד השישי והזמין אותו לביקור בישראל. המנהיגים בירכו זה את זה על חידוש היחסים בין המדינות, על חתימת ההצהרה המשותפת עם ארצות הברית ועל ההסכמים בין שתי המדינות.

הפופולריים