סערת הארגונים הפלסטיניים: לפיד ובנט לא עודכנו בהחלטת שר הביטחון

סערת הארגונים הפלסטיניים: לפיד ובנט לא עודכנו

בממשלה מבקרים את התנהלות גנץ שלא שיתף את השניים בהחלטה הרגישה מבחינה פוליטית ומדינית. בלשכתו של לפיד נטען: "שר הביטחון והחוץ עובדים בשיתוף פעולה מלא"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ולפיד
צילום: הדס פרוש וגילי יערי, פלאש 90

בצל שורת הגינויים שספגה ישראל בשל הכרזת שר הביטחון גנץ על שישה ארגונים פלסטיניים כארגוני טרור, הבוקר (שני) פורסם ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי שר החוץ יאיר לפיד לא עודכן מראש על ידי גנץ בנוגע להחלטה. בשל הרגישות המדינית והפוליטית של הנושא, כפי שנראתה בגינויים הבינלאומיים בעקבות ההכרזה, לא ברור למה גנץ בחר להעביר את ההחלטה ללא תיאום מלא מול שר החוץ. 

גם ראש הממשלה בנט לא עודכן בדברים, ועל כך מתח אתמול ביקורת בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה. כמה מהשרים הבכירים תקפו את גנץ על כך שלא עדכן אותם, כך למשל השרים הורוביץ ומיכאלי דרשו מבנט להפסיק להיות מופתעים בהחלטות שנויות במחלוקת. בנט אמר בתגובה לזעם של שריו כי גנץ לא עדכן גם אותו בדבר ההחלטה. 

למרות שלא עדכן אותם, מיהר גנץ לתאם עם בנט ולפיד תגובה משותפת שפורסמה בתקשורת הישראלית והזרה מיד עם פרסום ההחלטה. למרות חוסר המעורבות של בנט ולפיד, בתדרוכים שפורסמו בשבת נטען בתוקף שהאמריקנים דווקא כן עודכנו בנוגע לכוונה להכריז על הארגונים הפלסטינים ארגוני טרור. 

שר הביטחון גנץ לא נכח בישיבה בה תקפו אותו בכירי הקואליציה ושוהה בימים אלה בביקור עבודה בחו"ל. מוקדם יותר השבוע, בהודעה מטעם לשכתו, נכתב כי כל הפעילות המדינית תואמה בין הגופים הנוגעים בדבר. מלשכתו לא נמסרה תגובה עד כה לביקורת שנמתחה על ההחלטה. 

מלשכת לפיד נמסר כי "מכיוון שמדובר בעניין מדיני-ביטחוני רגיש, אנחנו לא מגיבים בנושא מעבר למה שפורסם. שר הביטחון ושר החוץ עובדים בשיתוף פעולה מלא".

הפופולריים