בנט: נקצה 10 מיליארד שקל למאבק בגלי קורונה עתידיים

בנט: נקצה 10 מיליארד שקל לגלי קורונה עתידיים

בפתח ישיבת הממשלה אמר בנט כי הקצאת הכספים היא "הפקת הלקחים מהגלים הקודמים" • על פגישתו עם פוטין: "הגענו לסיכומים טובים ויציבים". בנט גם חשף על הפגישה: "פתאום אלקין נרדם, דחפתי לו מרפק שיתעורר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
جلسة الحكومة مجلس الوزراء ישיבת ממשלה
צילום: مكتب الصحافة الحكومي

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה למאבק בנגיף קורונה, והודיע על הקצאת 10 מיליארד שקל ליצירת "רשת ביטחון כלכלית ורפואית" עבור גלי קורונה עתידיים. "סיכמתי עם שר האוצר ליברמן על מתווה להרחבה חד-פעמית של המסגרת התקציבית בשנת 2022, במסגרת הפקת הלקחים מהגלים הקודמים", אמר בנט.

לדבריו, "אנחנו יוצאים בימים אלה מגל הדלתא. ירדנו מרף ה-300 חולים במצב קשה הבוקר. לעומת זאת, באירופה וברבות ממדינות העולם 'Winter is coming' והמספרים מזנקים, גם בתחלואה ולצערי גם בתמותה. יש לנו ידע שיכול להיות קריטי עבור מדינות רבות".

ראש הממשלה התייחס בישיבה גם לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ביום שישי ואמר: "הגענו לסיכומים טובים ויציבים, ומצאתי אצל הנשיא פוטין אוזן קשבת לצרכי הביטחון של ישראל. שוחחנו גם על תוכנית הגרעין האיראנית, שמצבה המתקדם מעורר דאגה אצל כולם".

עוד אמר בנט באותו נושא: "הנשיא פוטין ואני שוחחנו על המצב בסוריה כמובן. הרי במובן מסוים הרוסים הם שכנים שלנו מצפון, וחשוב שננהל את המצב העדין והמורכב שם באופן חלק ובלי תקלות".

בנט: "אלקין נרדם, דפקתי לו מרפק"

ראש הממשלה גם חשף פרט פיקנטרי ומעט מביך מהפגישה עם נשיא רוסיה, וסיפר כי השר זאב אלקין, ששימש כמתרגם, נרדם בזמן הפסגה בסוצ'י. "פתאום אלקין נרדם, דחפתי לו מרפק כדי שיתעורר", אמר ראש הממשלה לשרים.

ביום שישי אלקין התייחס לפגישה ואמר כי סוכם על המשך המדיניות הקיימת בנוגע לסוריה. בשיחה עם עיתונאים אמר אלקין כי הנושא המרכזי היה יצירת המשכיות בין ישראל לרוסיה. "היה שיח עצום בנושאים האסטרטגיים", אמר. אלקין הוסיף שהם דנו לעומק במצבה הנוכחי של תוכנית הגרעין האיראנית והתקיים שיח מאוד רחב לגבי המצב בסוריה, תוך שימור מנגנון התיאום.

מקורות סעודים אמרו לערוץ הסעודי אל-חדת' כי פוטין דרש מבנט להימנע מפגיעה בתשתיות סוריות או בסמלי המשטר הסורי בתקיפות של ישראל. עוד דווח שפוטין הביע רצון להקים צוות רוסי-ישראלי משותף כדי להתמודד עם "איום המל"טים".

הפופולריים