לאחר הפרסום בכאן חדשות: בכנסת מחדדים נהלים על הטיסות לחו"ל

הקואליציה המעופפת: בכנסת חידדו את נוהל הטיסות

ועדת האתיקה לחברי הכנסת: כל נסיעה לחו"ל מחייבת את אישור הוועדה • אתמול פורסם בכאן חדשות שח"כ אמילי מואטי טסה לאבו דאבי מבלי לדווח בחוק. מואטי לכאן רשת ב: "מרגישה מאוד לא בסדר שלא דיווחתי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוס אל על לאיחוד האמירויות 31.08.20
צילום:

בעקבות הפרסום בכאן חדשות: בכנסת מרעננים נהלים ומבהירים הבוקר (שני) לחברי הכנסת שכל נסיעה לחו״ל מחייבת אישור של ועדת האתיקה. אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 שחברת הכנסת אמילי מואטי, ממפלגת העבודה, טסה לביקור באבו דאבי - ללא דיווח מראש כדרוש בחוק.

חברת הכנסת מואטי הגיבה לפרסום הבוקר ואמרה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב: "אני מרגישה מאוד לא בסדר שלא דיווחתי לוועדת האתיקה. התקשרו מלשכת השר פריג' ואמרו שאני מוזמנת להצטרף למשלחת שרים, רק שם הבנתי שזו לא משלחת שרים. טעויות של מתחילות". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ אמילי מואטי לכאן רשת ב

לא פחות משמונה שרים המריאו מתחילת כהונת הממשלה לאיחוד האמירויות. כמה מהם המריאו כחלק ממשלחת שמימן מכון מחקר אמריקני ודרשו שהמדינה תממן את עלות הטסת העוזרים שלהם. המדינה שילמה יותר מ-100 אלף שקלים על אבטחה, ועשרות אלפים למימון העוזרים. גורם במשלחת אמר לכאן חדשות: הנסיעה הייתה "לא מועילה".

סגן שר החוץ, עידן רול, שהשתתף במשלחת, מסר בתגובה: "הנסיעה לאיחוד האמירויות מומנה במלואה על ידי משרד החוץ. סגן השר רול הגיע לפסגה לצורך קידום שיתופי פעולה בין ישראל לאמירויות, בחריין, מרוקו וסודאן שאותם הוא מוביל, וערך פגישות עם שרים בכירים ממדינות אלו שם".

הפופולריים