סער: בוחנים חוקים נוספים להתמודדות עם הפשיעה במגזר הערבי

סער: בוחנים חוקים נוספים למאבק בפשיעה במגזר
אחרי הרחבת סמכויות החיפוש של המשטרה, שר המשפטים בריאיון לכאן רשת ב: "צריך לתת לרשויות אכיפת החוק את הכלים הטובים ביותר להתמודדות עם התופעה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר תקווה חדשה גדעון סער בישיבת סיעה 26.07.21
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר הרחבת סמכויות המשטרה: שר המשפטים גדעון סער אמר הבוקר (שני) בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב שהוא מתכוון לקדם חוקים נוספים להתמודדות עם הפשיעה בחברה הערבית. "אנחנו בוחנים חוקים שנוגעים למעצרים ולפרוטקשן. צריך לתת לרשויות אכיפת החוק את הכלים הטובים ביותר להתמודדות עם התופעה", הוא ציין. 

האזינו לריאיון המלא עם השר גדעון סער בכאן רשת ב

שר המשפטים טען שהוראת השעה להרחבת סמכויות החיפוש של המשטרה מאוזנת. "כל החששות הן מדברים שלא קיימים, בשעה שאנחנו עומדים מול איום שגובה קורבנות בכל יום. אנחנו נוגעים בסיטואציה כשיש מקרה של פשיעה חמורה ומצד שני יש חשש להשמדת ראיה", הוא הוסיף. 

סער התייחס גם להכרזה של יולי אדלשטיין שתמודד על הראשות הליכוד מול בנימין נתניהו, ואמר: "כעת אנחנו מחויבים להסכמים שחתמנו עליהם. אם יעמוד מנהיג אחר בראשות הליכוד – טבעי שיהיה שיתוף פעולה בינו ובין מפלגות שונות, כולל תקווה חדשה. זה אפשרי בין אם זה יהיה אדלשטיין או אדם אחר".  

אתמול הממשלה אישרה את הצעת החוק של סער להרחיב את סמכויות המשטרה לערוך חיפוש בבית גם בלי צו של בית המשפט. בדיון אמר ראש הממשלה נפתלי בנט לאנשי משרד המשפטים שיש להם גיבוי מלא, והוסיף: "אנחנו מאבדים את המדינה". 

שר המשפטים, שהגיש את ההצעה על רקע המאבק בפשיעה במגזר הערבי, אמר בישיבת הממשלה כי "אנו במלחמה, ויש לתת למשטרה ולרשויות עוד כלים שיסייעו במאבק". השרה תמר זנדברג הביעה בדיון ספקות לגבי התיקון, אותו כינתה "דבר חריג בדמוקרטיה". השר במשרד האוצר חאמד עאמר אמר כי "האזרח הערבי רוצה רק דבר אחד – שהילד יחזור בשלום". גם השר עיסאווי פריג' הביע תמיכה: "אני גם בעד להכניס את ה-CIA". 

הפופולריים