לפיד לאמריקנים: פתיחת קונסוליה לפלסטינים בירושלים - תביא להשלכות פוליטיות על הממשלה

המסר של לפיד לבלינקן בנושא הקונסוליה בירושלים

אחרי שבלינקן אמר שיקדמו את פתיחתה מחדש של הנציגות שנסגרה ב-2018, לפיד העביר מסר כי הנושא עלול להוות קושי לממשלה. גורם מדיני בכיר: דנו עם האמריקנים באופציות שלא היו עד כה על השולחן לגבי איראן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארה"ב, ירושלים, קונסוליה
צילום: צילום: אי-פי

ביקור שר החוץ בוושינגטון: יאיר לפיד הבהיר לאמריקנים שלפתיחתה מחדש של הקונסוליה לפלסטינים בירושלים, שנסגרה ב-2018, יכולות להיות השלכות פוליטיות משמעותיות לממשלה בישראל. אתמול אמר שר החוץ האמריקני האנתוני בלינקן כי הממשל מעוניין להתקדם בפתיחת הקונסוליה עבור האוכלוסייה הפלסטינית. 

גורם מדיני בכיר במשלחת בראשות יאיר לפיד אמר היום (חמישי), כי בביקור התקיימו שיחות בדלתיים סגורות לגבי השאלה - מה יקרה אם לא תהיה חזרה להסכם הגרעין עם איראן - ונדונו אופציות שלא היו עד כה על השולחן.

בשיחות עלתה גם שאלת מעורבות סין בישראל. לפיד השיב כי החשיבות של סין לכלכלת ישראל היא משמעותית מאוד וצריך למצוא את הדרך לדבר על הנושא הזה בצורה שאינה פוגעת באינטרסים של ישראל. שר החוץ לפיד נפגש היום עם נציגי הקהילה היהודית והשדולה הפרו-ישראלית ואחר כך ישוב לישראל.

בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי ארצות הברית הבהירה לאיראן שהזמן אוזל לשוב לשולחן המשא ומתן. ישראל לוחצת לצעדים נוספים כלפי איראן, וסבורה שעל האמריקנים להפעיל לחץ נוסף על איראן על מנת שתשוב לדיונים. 

בשיחות בין גורמים ישראלים לאמריקאים חלקם אף טענו שרק סנקציות נוספות יחזירו את איראן למשא ומתן, ושיש אפילו מקום להפעלת כוח מול איראן. ישנה דילמה בין המעצמות כיצד לנהוג כשחידוש המגעים כרגע לא ברור. נציג האיחוד האירופי לשיחות אנריקה מורה יבקר מחר בטהראן. הוא אומר שהשיחות נמצאות בנקודה קריטית, וכי זה חיוני שהן יחודשו מהנקודה שבה הופסקו. 

 

הפופולריים