יו"ר רע"ם עבאס לא פוסל שימוש במעצרים מנהליים

יו"ר רע"ם עבאס לא פוסל שימוש במעצרים מנהליים

בריאיון לכאן רשת ב התייחס עבאס לפרסום בכאן חדשות: "במצב של סכנת חיים צריך לעלות מדרגה". חברו למפלגה ווליד טאהא הביע התנגדות נחרצת: "רעיון מסוכן"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר רע"ם ח"כ מנסור עבאס בכינוס בנצרת, 01.04.2021
צילום: צילום: דויד כהן, פלאש 90

יו"ר רעם מנסור עבאס אינו שולל שימוש במעצרים מנהליים במסגרת המאבק למיגור הפשיעה בחברה הערבית. בריאיון לקרן נויבך בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב, התייחס עבאס לפרסום בכאן חדשות ואמר כי "במצב של סכנת חיים, 'פצצה מתקתקת', יש לעלות מדרגה ולנקוט צעדים אגרסיביים יותר מן הצעדים המידתיים".

האזינו לריאיון עם מנסור עבאס בכאן רשת ב

עבאס הדגיש כי תחילה "יש לנקוט צעדים בסיסיים, וכלים כמו מעצר מנהלי יש להשאיר לסוף". הוא ציין כי הדרישה של מפכ"ל המשטרה בעניין תיבחן כשתהיה העת לכך, וראוי לדון בכל היבטיה.

בעניין השילוב של שב"כ במאבק, אמר יו"ר רע"ם כי "אם צריך שירותים מסוימים של השב"כ כדי לסייע למשטרה בעבודתה, גורמי המקצוע צריכים להחליט בעניין, אבל הכול בהתאם לחוק ותוך הקפדה על זכויות האזרח.

עבאס מתח בריאיון ביקורת על ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, וציין כי כדי להישאר ראש הממשלה, נתניהו היה מוכן לתת ל"רע"ם" הרבה מעבר למה שהמפלגה מקבלת בממשלה הנוכחית. על המתיחות בקואליציה אמר: "אני חושב שכל השותפים מבינים כמה חשוב שרע״ם תהיה חלק מהקואליציה וממעגל מקבלי ההחלטות. יש לזה יתרון עצום. אני לא רוצה להגיד שאני סומך במאה אחוז שהשותפות הזאת תימשך, אבל יש בי אמון שהדרך הזאת היא דרך נכונה ויש בה תמיכה רחבה בחברה הישראלית".

במקביל לדבריו של עבאס על האפשרות של שימוש במעצרים מנהליים נגד האלימות בחברה הערבית, חברו למפלגה ח"כ ווליד טאהא הביע התנגדות נחרצת. "מעצרים מנהליים הם רעיון מסוכן! עמדתנו העקרונית ברורה, אנחנו נגד המעצרים המנהליים באופן חד משמעי, כי הדרך משם ועד לפגיעה בזכויות חפים מפשע תהיה מאוד קצרה", צייץ טאהא.

אתמול הבהיר השר לביטחון הפנים עמר בר-לב בריאיון לכאן רשת ב כי "אין שום כוונה להשתמש במעצרים מנהליים, זכותו של המפכ"ל לבקש - אבל זה לא יהיה".  בשיחה עם חברי הכנסת אחמד טיבי ואוסאמה סעדי מהרשימה המשותפת אמר בר-לב: "לא תהיה מעורבות של צה״ל במלחמה הפשיעה בחברה הערבית, חוק השב״כ לא ישונה ולא יהיו מעצרים מנהליים".

הפופולריים