בג"ץ הורה למדינה: הסבירו למה ישיבות קבינט הקורונה לא מתפרסמות

בג"ץ למדינה: הסבירו למה דיוני הקורונה חסויים

בעקבות עתירת עיתונאים וגופי תקשורת, בהם תאגיד השידור הישראלי, השופטים מעבירים את הנטל לממשלה שתנמק למה הפרוטוקולים החשובים נותרים חסויים - סביב הדרישה לשקיפות בניהול המשבר • צו על תנאי הוצא בעניין, על המדינה למסור את תשובתה בתוך חודש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קבינט קורונה, 12.08.21
צילום: צילום: לע"מ

הדרישה לשקיפות בניהול משבר הקורונה: בג"ץ הורה היום (ראשון) למדינה לנמק מדוע לא יפורסמו התמלילים של ישיבות הממשלה וקבינט הקורונה העוסקות בהתמודדות עם המשבר. השופטים חיות, עמית וקרא נענו לבקשת כלי תקשורת ועיתונאים, בהם תאגיד השידור כאן וראש התחום הכלכלי בערוץ, שאול אמסטרדמסקי, וכן עותרים אחרים - והוציאו צו על תנאי בעניין. על המדינה למסור את תשובתה בתוך חודש.

ברשימת עותרים נמצאים גם עיתון הארץ ועיתונאית העיתון נועה לנדאו, העיתונאי תומר גנון, עיתון כלכליסט, עיתון גלובס, העיתונאי חן מענית, העיתונאית טל שניידר, עו"ד שחר בן מאיר וכן עו"ד יצחק אבירם.

הנדרשים להשיב על הצו הם משרד ראש הממשלה, הממונה על חופש המידע במשרד ראש הממשלה, היועץ המשפטי לממשלה, מזכיר הממשלה וממשלת ישראל - סביב השאלה: "מדוע לא יימסרו לעותרים תמלילים של ישיבות הממשלה וועדות השרים בקשר לניהול משבר הקורונה בישראל".

הפופולריים