בנט דחה ביקור לעידוד חיסונים באום אל פחם בגלל אירועי זיכרון למהומות אוקטובר

בשל אירועי אוקטובר: בנט דחה ביקור באום אל פחם
הסיור בעיר עם מנסור עבאס נועד לעודד התחסנות בחברה הערבית. רע"ם: "הביקור נדחה לזכר השהידים" • לשכת רה"מ: "דחיית הביקור נעשתה נוכח הצפי להפגנות ומטעמי אבטחה. זו הסיבה, וזו בלבד" • בנט נפגש עם בכירי משרד הבריאות - ביוזמת השר הורוביץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ומנסור עבאס
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מדוע נדחה הביקור? ראש הממשלה נפתלי בנט אמור היה לערוך מחר (שישי) ביקור במתחם חיסונים באום אל פחם, לצד יו"ר רע"ם מנסור עבאס. אלא שבצל הפגנות המתוכננות לציון אירועי אוקטובר מחר בעיר, הביקור נדחה. בהודעות שיצאו מטעם לשכת ראש הממשלה ומטעם רע"ם עלו סיבות שונות לדחיית הביקור.

בהודעה שפרסמה מפלגת רע"ם בשפה הערבית, נכתב כי הביקור נדחה "מתוך כבוד לזכרון חשוב זה ולזכר השהידים", כי מחר הוא "יום הזיכרון למאורעות ירושלים ומסגד אל-אקצא. מדובר באירוע לאומי חשוב ביותר בהיסטוריה של החברה הערבית ואום אל-פחם".

בלשכת ראש הממשלה כנראה הובכו מהודעת רע"ם, ופרסמו הבהרה לפיה הסיבה לדחיית הביקור נעשתה נוכח הצפי להפגנות, וכן מטעמי אבטחה. "זו הסיבה, וזו בלבד", הבהיר דובר ראש הממשלה מתן סידי. 

לאחר הבהרת לשכת ראש הממשלה יצאה מטעם רע"ם הודעה נוספת, בשמו של יו"ר המפלגה עבאס. "אני מבהיר שביקור ראש הממשלה שהיה מתוכנן מחר באום אל פחם ונדחה למועד אחר, היה במטרה לקדם את החיסונים בחברה הערבית", נכתב בהודעה. "ראש הממשלה החליט לבטל את ביקורו לאחר שהתברר שמטרה זו לא תושג. כל ניסיון לקשור את שיקול הדעת של ראש הממשלה לסיבות אחרות מופרך ושימוש לא ראוי בעיניי". 

בליכוד תקפו את ראש הממשלה בעקבות דחיית הביקור: "אין נקודת שפל שבנט לא יחצה למען ההישרדות הפוליטית שלו שתלויה במנסור עבאס. לבטל ביקור בגלל 'זכר השהידים' זו חרפה שתיזכר לדיראון עולם".

פגישת הפיוס של בנט

הפגישה היום בין ראש הממשלה, נפתלי בנט, לבכירי משרד הבריאות התקיימה ביוזמת שר הבריאות, ניצן הורוביץ. המסר המרכזי שעבר בה היה שצריך לעבור מעל המחלוקות כדי להמשיך בעבודה המשותפת בהתמודדות עם הנגיף.

גורם המעורה בפרטי הפגישה הגדיר כי היה רצון 'לדפדף הלאה', וכי הובהר כי מי שיקבע את המדיניות יהיה הדרג המדיני, ושזו כרגע, לא כוללת הטלת מגבלות נוספות. הדבר המרכזי שיועלה בקבינט הקורונה ביום ראשון הן יוזמות לעידוד התחסנות, בעיקר במגזר הערבי. ראש הממשלה בנט סבור שבימים הקרובים תהיה האצה במספר המתחסנים במנה השלישית בשל שינוי מדיניות התו הירוק. כבר הערב נרשמים תורים במספר מרכזי התחסנות.

נוסף על כך, החל מהיום חל פיילוט הכיתה הירוקה במסגרתו אם יימצא תלמיד מאומת ב-200 כיתות ניסיוניות, לא תישלח כל הכיתה לבידוד, אלא התלמידים יבצעו בדיקות ולאחר מכן מי שיימצא שלילי יוכל לשוב ללימודים. תאריך היעד להפעלת כל התוכנית נקבע ל-15 באוקטובר.

הפופולריים