ראש הממשלה בנט באו״ם: מה שהחל כטעות פוליטית יכול להפוך למטרה - אחדות

בנט: מה שהחל כטעות פוליטית הפך למטרה - אחדות

ראש הממשלה התייחס בנאומו בין היתר להקמת הממשלה החדשה, למאבק הישראלי בנגיף הקורונה ולניסיונותיה של איראן לחזק ארגוני טרור ולהשיג נשק גרעיני. על הפלסטינים - לא דיבר. בהמשך היום ייפגש עם מזכ"ל האו"ם | משדר מיוחד בכאן 11
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
העצרת נפתלי בנט נאום
צילום: צילום: אבי אוחיון / לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט נאם היום (שני) בעצרת הכללית באו"ם, נאומו הראשון כראש ממשלה בפני הפורום הזה. בנאומו בנט דיבר על הממשלה החדשה שקמה בישראל, על המאבק בקורונה, על איראן ועל הסכמי אברהם. מהנאום נעדרה התייחסות לסוגייה הפלסטינית. 

"ישראל היא מגדלור בלב ים סוער. לפיד של דמוקרטיה, מגוונת במכוון, חדשנית בטבעה ונחושה לתרום לעולם, חרף הימצאותה בשכונה הקשוחה ביותר על פני כדור הארץ" - במילים אלה פתח ראש הממשלה בנט את נאומו. "הישראלים לא מתעוררים בבוקר במחשבה על הסכסוך", אמר.

בנט התייחס להקמת הממשלה החדשה בישראל ואמר: "לפני כמאה ימים, שותפיי ואני הקמנו ממשלה חדשה בישראל. זאת הממשלה המגוונת ביותר בהיסטוריה שלנו. מה שהתחיל בתור טעות פוליטית יכול כעת להפוך למטרה, והמטרה הזו היא אחדות".

בנט סיפר בנאומו על המאבק הישראלי בקורונה. הוא אמר כי לממשלתו אסטרטגיה משולשת - פתיחת המשק, חיסונים וגמישות מנהיגותית. "היינו החלוצים במתן מנת הדחף. לאחר חודשיים, אני יכול לדווח שהיא עובדת. עם מנה שלישית, אתם מוגנים פי שבעה מאשר עם שתי מנות ומוגנים פי ארבעים ממי שלא התחסן כלל", אמר בנט. 

לאחר התייחסותו לחשיבות שמירת בריאותם של האזרחים במאבק בקורונה, דיבר בנט על הנושא האיראני. "תוכנית הגרעין של איראן הגיעה לקו פרשת מים - גם הסובלנות שלנו", אמר. "מטרתה הגדולה של איראן ברורה לחלוטין לכל מי שעיניו פקוחות: איראן חותרת לשלוט באזור והיא חותרת לעשות זאת תחת מטריה גרעינית".

בנט תיאר בצורה גרפית את עברו הרצחני של נשיא איראן איברהים ראיסי: "כשהיה מסיים סבב של רציחות הוא היה עורך מסיבה, לוקח לכיסו את כספם של אלה שהוא הרגע הרג... ואז היה יושב לאכול עוגות שמנת".

על הסכמי אברהם ויחסיה של ישראל עם מדינות ערב אמר ראש הממשלה כי יהיו עוד מדינות בהסכמי אברהם. "לא הכול שחור במזרח התיכון. לצד מגמות מדאיגות, ישנן גם קרני אור. בראש ובראשונה, הקשרים הגוברים שישראל יוצרת עם מדינות ערביות ומוסלמיות", אמר. 

הליכוד מגיב לנאום בנט: "נאום ריק מול אולם ריק"

סיעת הליכוד פרסמה תגובה רשמית מטעמה לנאומו של ראש הממשלה בנט בעצרת הכללית ולא חסכה בביקורת: "נאומיו של נתניהו באו"ם היכו גלים בכל העולם והביאו את האינטרסים של ישראל לקדמת הבמה העולמית. בניגוד אליו, בנט נתן נאום ריק, מול אולם ריק, ובזבז מילים ריקות במקום לנצל במה בינלאומית חשובה". 

עוד נכתב בהודעת הליכוד כי "בנט מדבר על הצורך באחדות ובאחווה פנים ישראלית אבל הוא משסה אזרחים אלו באלו. ובכלל, ממתי ראש ממשלה ישראלי מעלה נושאים פנים פוליטיים לראש הסדר היום מעל במה בינלאומית?". גם את דבריו על האיום האיראני ביקרה המפלגה וכינתה אותם "מילים ריקות ונבובות". לבסוף נכתב בהודעת המפלגה: "בנט הדגים היום איך רואה העולם פוליטיקאי ישראלי חסר ניסיון שבידיו רק 6 מנדטים - כמו עץ שנופל ביער שאף אחד לא ראה, אף אחד לא שמע ולאף אחד לא אכפת ממנו". 

בשולי העצרת: בנט נפגש עם שרים מבחריין ומאיחוד האמירויות

הלילה נפגש בנט עם שר החוץ של בחריין והשר לענייני מדינה במשרד החוץ של איחוד האמירויות. בפתח הפגישה אמר להם בנט: "אני כל כך שמח לפגוש אתכם. חשוב שניפגש בציון שנה להסכמי אברהם, אשר להם משמעות רבה מבחינתנו. פגשתי את מלך ירדן ואת נשיא מצרים, והם מרוצים מהיחסים בין המדינות שלנו. אני רוצה להבטיח לכם המשכיות".

הפופולריים