סער על עזה: "לא רואה פתרון לבעיה"

סער על עזה: "לא רואה פתרון לבעיה"

שר המשפטים ממשיך את הקו של שקד: "הרשות משלמת משכורת למחבלים ותובעת אותנו בבית הדין בהאג - היא לא מעוניינת בסיום הסכסוך"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סער, כנס, טרור, אוניברסיטת רייכמן
צילום: צילום: רונן טופלברג

שר המשפטים גדעון סער אמר היום (שלישי) בכנס המכון למדיניות נגד טרור באוניברסיטת רייכמן כי הוא "מניח שלא ריאלי שחמאס והג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה יסכימו מרצון למגבלות על בניין הכוח שלהם". לדבריו, "בטווח הזמן הנראה לעין אני לא רואה פתרון של הבעיה. העולם המערבי אוהב לחיות עם פתרון לכל בעיה, אבל יש בעיות שבטווח הנראה לעין אין להן פתרון. יש התמודדות".

סער הוסיף כי "יכול להיות מאוד שנחליט בעיתוי שנמצא אותו כנכון לחרוג מהפרמטרים שאפיינו את הפעילות הצבאית שלנו בעימותים עד עכשיו". הוא אמר כי כניסה קרקעית לרצועה זו אפשרות. "בשומר החומות היו הישגים. אני לא רוצה להגיד מראש מה יהיו דפוסי הפעולה הצבאית שלנו. אני לא רוצה להכניס את הציבור הישראלי למשהו לא נכון".


גם על הרשות הפלסטינית אמר סער כי הוא "לא חושב שהרשות הפלסטינית בהנהגתה הנוכחית מעוניינת בסיום הסכסוך". עוד אמר השר כי "הרשות משלמת משכורת למחבלים ותובעת אותנו בבית הדין בהאג. כשתהיה הנהגה שמוכנה להתקדם עם פתרונות ריאליים – המצב יהיה שונה". בהתייחס לפגישת ראש הממשלה בנט עם נשיא מצרים עבאד אל פתח א-סיסי אתמול אמר סער: "פתרון הסכסוך צריך להיות בילטרלי ולא מבונאם".

דבריו דומים אמרה שרת הפנים איילת שקד שדיברה לפניו בכנס. היא התייחסה לפגישת שר הביטחון בני גנץ עם יו"ר הרשות הפלסטינית, ואמרה כי אבו מאזן איננו פרטנר לתהליך מדיני. "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים. הוא תובע את חיילי צה"ל ומפקדיו בהאג ולכן הוא לא פרטנר. ראש הממשלה לא ייפגש איתו ולא מתכוון להיפגש איתו".

בינתיים, בחמאס ממשיכים לאיים. בכיר חמאס חסאם בדראן אמר כי אם ישראל תמשיך את "התוקפנות" כלפי האסירים הביטחוניים, בהם בכיר חמאס עת'מאן בלאל המוחזק בכלא גלבוע, והאסירים שנמלטו ממנו ונתפסו - "הנהגת הכיבוש תשלם את המחיר".

הפופולריים